מאת: ארז לנדאו
מורה דרך ועורך האתר | "מטיילים בארז ישראל"

 

אין כמו טיול רומנטי לצד הכנרת, אגם המים המתוקים הנמוך בעולם, מקום קדוש לנוצרים ובשורה התחתונה אגם יפהפה עם מלא פינות חמד.
במקרה שלכם, בגלל שאתם מדברים על שעות הערב, אני ממליץ להגיע לצד המזרחי של הכנרת כדי שתוכלו להנות מהשקיעה. מסלול נהדר בצד המזרחי שהינו קליל ונעים הינו בנמל של עין גב. דייגים, סירות דייג וגלים קטנים שמלטפים את סלעי החוף.

נמל עין גב / photo: arie cohen Pikiwiki Israel / CC BY-SA 2.5

נמל עין גב / photo: arie cohen Pikiwiki Israel / CC BY-SA 2.5

עין גב הוא ראשון הקיבוצים לצד הכנרת ותמיד היה ידוע כי הוא מתפרנס מדיג, תיירות ומטעי הבננות שמסביבו אותם לא תוכלו לפספס בדרך לכאן.
אם תחליטו להגיע לכאן בבוקר, אז תוכלו לראות עדיין את הדייגים יוצאים למשימה, ואם תהיו נחמדים אליהם אולי הם גם יזמינו אתכם להצטרף מה שבטוח שווה לראותם כשהם חוזרים עם כל השלל והציפורים החגות מעל הרשתות שלהם.

אם כבר הגעתם בשעות הערב, תשארו לארוחת ערב  במסעדת הדגים הוותיקה של עין גב אשר נוסדה כבר ב-1945 ואני אישית מאוד אוהב את הגן שבו היא ממוקמת והאמת שגם האוכל היה טעים ובהחלט שווה את המחיר. אם תגיעו עם ילדים תבקשו במסעדה פירורי לחם ואז הילדים יוכלו להאכיל את הדגים והברווזים המסתובבים שם.

הכנרת בשקיעה

הכנרת בשקיעה

עוד מקום בצד המזרחי של הכנרת שאני מאוד אוהב זה מצפה אופיר ברמת הגולן. אפשר לשים מצפה אופיר ב-WAZE, כאשר המקום הזה צמוד לגבעת יואב.
מי שהקים את המקום, הוא דמות ידועה בעולם התיירות הגולנצי׳קי בשם ג׳ימי, או כפי שהחברה בגולן קוראים לו ג׳ימי ג׳יפ בגלל שהוא היה מחלוצי טיולי הג׳יפים ברמת הגולן והסביבה. בנו אופיר נפטר ממחלת כבד נדירה והוא מחליט להקים לזכרו את הנקודה הזו ממנה ניתן לראות את כל הכנרת ואני באמת מתכוון לזה. זה בין המצפים היחידים שמהם רואים את הכנרת כולה ואפשר להבין מאיפה מקור ההשראה לקרוא לה כנרת שהרי היא דומה לכינור בצורתה.
זה מקום נהדר לטיול קצר בין הבתים הנטושים ועצי הזית. יש שם שולחנות פיקניק כך שאפשר להביא גם בקבוק ייין ולעוף על החיים שלכם אל מול השקיעה המנצחת.

תצפית על הכנרת ממצפה אופיר / photo: Hanay / CC BY-SA 3.0

תצפית על הכנרת ממצפה אופיר / photo: Hanay / CC BY-SA 3.0

שיהיה לכם בכיף ורומנטי ואמן שלא רק תתאהבו בארץ שלנו מחדש, אלא גם אחד בשני כי אין דבר טוב יותר לחיזוק היחסים מאשר חופשה רומנטית המשלבת טיולים מנצחים.
אז תאהבו ותהנו!

 

לתכנים והמלצות נוספות בעמוד הפייסבוק של ארז לנדאו – Erez Israel

לאתר הבית של ארז לנדאו

תתאהבו מחדש: טיול קליל ורומנטי על גדות הכנרת
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים