המטבח הוא אחד החללים המשמעותיים ביותר בבית. הוא המקום בו אנחנו מכינים את הארוחות שלנו, בין אם מדובר במזיגת חלב לקערה של קורנפלקס, בעבודה של שעות על ארוחת חג, או בארוחה רומנטית לשניים. עבור הרבה אנשים, המחשבה על בית, היא קודם כל מחשבה על מטבח, ולכן משימת תכנון המטבח היא בין המשימות החשובות בעיצוב הבית.
ממש כמו בעולם האופנה, גם בתחום המטבחים ישנן מגמות עיצוב שולטות, שמשתנות ומתעדכנות כל הזמן.
צביה בין, מעצבת פנים, קבוצת נוטלי יבואנית מטבחי Rational  ו- Record ואביב שמאי, אדריכל וסמנכ"ל קבוצת נוטלי יבואנית הנס גרוהה מצביעים על המגמות החדשות של עיצוב המטבח לקיץ 2016

פלטת צבעים רגועה ושקטה
לצד ההתחשבות במגמות העיצוב, חשוב לזכור שהמטבח שאנחנו בוחרים ילווה אותנו עוד שנים רבות, ולכן צריך לבחור במה שמתאים לצרכים שלנו ולטעמנו האישי. הקו הזה משפיע על השימוש בצבעוניות בעיצוב המטבח. אנו הולכים לכיוון של שימוש בפלטת צבעים רגועה ושקטה.
צבעי המטבחים משתנים כיום, הלבן עדיין שולט, אך עם זאת, מופיעים גם צבעי פסטל- תכלת חיוור, ירקרק, אפרפר, גווני עץ מעודנים ווריאציות שונות על הלבן המסורתי.

kitchen1

התמונה באדיבות קבוצת נוטלי יבואנית מטבחי Rational ו- Record

מרקמים שונים של אותו גוון
מגמה נוספת מתייחסת לשימוש במרקמים שונים של אותו גוון בעיצוב המטבח. אם עד כה בחרנו בצבע אחד ובגימור מסוים. הקיץ נחזה בשילובים של צבעים וגמורים.
אחד הטרנדים העכשוויים הוא שילוב חומרים שונים במטבח אחד כגון חזיתות בצבע לבן משולבות בחזיתות מעץ, שילוב של חזיתות במרקמים חלקים ומרקמים כמו דמוי אבן או פורצלן שיופיעו באותו הצבע. כמו כן, מטבחים משולבים חזיתות זכוכית בגוונים שונים עדיין ימשיכו להוביל גם הקיץ הקרוב וישדרו יוקרה ופרקטיות בניקוי. אפקט השילוב מעניק תחושת חדשנות כמו גם הצהרה ברורה בנוגע לתשומת לב לפרטים.

ainoa_2c מטבחי דקוריום

התמונה באדיבות קבוצת נוטלי יבואנית מטבחי Rational ו- Record

אחסון חכם
מגמה נוספת וחדשה, שמגיעה מהצורך לשמור על מטבח בעל קו נקי שאין בו ריבוי פרטים ובלאגן, היא יצירת שטחי אחסון.
השנה נראה הקפדה יתירה על שילוב של מוצרי חשמל כגון מיקרוגל אינטגראלי, מכונות קפה אינטגראליות ועוד. השילוב של מוצרי החשמל כחלק בלתי נפרד מעיצוב המטבח יוצרים מרחב עבודה נוח ורחב.

rational kitchen

התמונה באדיבות קבוצת נוטלי יבואנית מטבחי Rational ו- Record

חלון למשטח העבודה
המגמה היום היא הגדלת משטחי העבודה במטבח ליצירת סביבת עבודה נוחה ונעימה יותר. פועל יוצא של המגמה הזו, היא דחיקת המיקום המסורתי של הכיור מול החלון לטובת משטח העבודה. מגמה זו משנה במעט סדרי עולם בעיצוב המטבח ומיקום האביזרים ושוברת קיבעון של שנים בעיצוב. גם הברז במטבח, בשונה ממה שהכרנו עד היום, יוצא מהקיר ובעל פיה טלסקופית המאפשרת משיכה של הפיה לכיור.

kitchen3

התמונה באדיבות קבוצת נוטלי יבואנית מטבחי Rational ו- Record

דוגמאות לשילוב ברזים בחלל המטבח

kitchens

התמונה באדיבות קבוצת נוטלי יבואנית הנס גרוהה ישראל

שיהיה שיפוץ קל ומועיל!

תמיד שמח במטבח- טרנדים חמים בעיצוב המטבח
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים