כל הארץ פורחת: טיול פריחה בשרון

ערן פאר I מטיילים עם ערן I קמפינג- המלצות לטיולים וציוד נלווה I זוגות יוצאים ומבלים

ממשיכים בטיולי הפריחה: אחרי שהדרמנו לכיוון יער המלאכים, הגיע הזמן להפוך כיוון ולנסוע קצת צפונה יותר- כוכב יאיר. אז מה איבדנו בכוכב יאיר ? ישוב מקסים (טוב, גדלתי שם) אבל חוץ מזה הוא מארח מרבדים רקפות יפייפים במספר מקומות. יש שני מוקדים עיקריים שהם יער הרקפות, ודרך האורנים.

יער הרקפות

איך מגיעים? בוויז: חי בר כוכב יאיר. יער הרקפות נמצא מעבר לכביש.

מדובר על אזור מגודר ביער שנקרא "יער הרקפות". בעבר היה אפשר להתהלך חופשי בתוך היער אבל כיוון שזה פגע ברקפות, נכון להיום יש שביל מסודר שבו ניתן ללכת בתוך היער. השינוי הזה הנו לטובה וכך ישנה פחות פגיעה בצומח. המסלול עצמו אינו ארוך אבל אפשר להישאר שם שעות, הכל תלוי בדמיון שלכם ושל הילדים שלכם. לאורך כל המסלול יש מרבדים רבים של רקפות ומעט כלניות.
המסלול הזה אינו נגיש ואי אפשר להגיע עם עגלות.

יער הרקפות. צילום: ערן פאר

יער הרקפות. צילום: ערן פאר

דרך האורנים

איך מגיעים? מיער הרקפות נכנסים לרכב ונוסעים צפונה לכיוון הכיכר הראשית בישוב. משם מתקדמים כמה מאות מטרים  בתוך רחוב הגלעד עד שתראו פרדס/יער מצד שמאל. זה הסימן שלכם לעצור ולהחנות את הרכב.

המסלול הזה הנו מסלול נגיש, בניגוד למסלול הקודם, ולכן כל מי שמעוניין להגיע עם עגלה- זה המקום. בכניסה ליער יש שילוט על שביל אורנים, וישר נכנסים לתוך מסלול סלול: מצד ימין נראים הבתים של השכנים מכוכב יאיר ומצד שמאל בתחילת המסלול תראו פרדס אבוקדו ולאחר הליכה קצרה תתחילו לראות את מרבדי הרקפות שבאזור. המסלול לא ארוך והוא הולך וחזור כאשר ניתן לראות את מרבדי הרקפות ומי שמעוניין יכול לרדת בשבילים (לא סלולים) לתוך היער עצמו.

ְשביל האורנים I צילום: ערן פאר

ְשביל האורנים I צילום: ערן פאר

כמו שציינתי, במידה ואתם מעוניינים לבצע מסלול רגלי ניתן להמשיך רגלית בתוך היער עצמו ולראות עוד ועוד מרבדי רקפות, ואפילו להגיע למבנים ארכאולוגים מיוחדים לאורך הדרך. אני מניח שלאורך הדרך תראו זוגות ומשפחות שיצאו לטבע עם מחצלת וגזיה למנוחה כיפית, כנראה שאלו תושבי ישוב שמחפשים זמן שקט ואיכותי.

בקשה קטנה, אמנם מדובר על מסלולי טיול- אבל הם נמצאים בתוך הישוב. אנא שמרו על הניקיון , הסדר והשקט במטרה לכבד את תושבי הישוב.

>>מחפשים עוד יעדים לטיולי פריחה?מוזמנים לקרוא את הפוסט הבא

 

מוזמנים להמשיך לעקוב אחרי פריחות ברחבי הארץ בדף שלי- מטיילים עם ערן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites