ליצמן בבשורה לחולי הצליאק בישראל: סבסוד לחם ללא גלוטן על חשבון המדינה 0

בראיון שהעניק לפני כשעה (29.6.16) לגלי צה"ל, הבטיח שר הבריאות, מר יעקב ליצמן, שבקרוב תתחיל המדינה לסבסד לחם ללא גלוטן לאוכלוסיית חולי הצליאק בישראל.
השר אמר: "אני מתכוון בעזרת השם בימים הקרובים להשיג סבסוד עבור חולי צליאק ללחם שלהם, שיהיה יותר זול. לא סביר שהם ישלמו כל כך הרבה כסף".

בשורה אמתית לחולי הצליאק?
מן הצד השני, נשמעות כבר תגובות מקהילת חולי הצליאק על כך שמדובר בטיפה בים. לחם ללא גלוטן הוא רק מוצר בסיסי אחד שחולי הצליאק נאלצים לשלם עליו פי כמה מכל אחד אחר, ומה לגבי שאר המוצרים? לדוגמה, חולי צליאק נאלצים לשלם על קילו אחד של קמח בין 35-45 ש"ח.
בנוסף, לא זו בלבד שהמחירים של המוצרים ללא גלוטן הם גבוהים, אלא שגם היצע המוצרים הוא מצומצם ביותר, ואינו תואם את המצב במדינות מערביות אחרות. ההיצע המצומצם כמו גם קשיי היבוא למוצרים ללא גלוטן, הם הסיבה למחירים הגבוהים במיוחד שמשלמים החולים על מוצרי צריכה בסיסיים נטולי גלוטן.

לא בפעם הראשונה
בעבר, בעקבות מחאות רבות של אוכלוסיית חולי הצליאק בישראל, כבר דנה ועדת הכלכלה של הכנסת, מספר פעמים, במצוקת חולי הצליאק בארץ. חולים אלה משלמים מאות שקלים בחודש על מוצרי מזון בסיסיים ביותר, לפעמים פי 2 ופי 3 ממוצרים רגילים.
אך על אף פגישות מרובות של חברי הועדה עם האנשים המובילים את מאבק חולי הצליאק בישראל, ועל אף הנסיונות להעביר מספר הצעות חוק בנושא – בפועל, עד כה, לא נעשה דבר, ונכון להיום, חולי הצליאק ממשיכים לשלם את המחיר בסופר.

ליצמן בבשורה לחולי הצליאק בישראל: סבסוד לחם ללא גלוטן על חשבון המדינה
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים