תקופה מושלמת לטיול ברוסיה: אירועי הלילות הלבנים 1

מאת: רענן בן בסט
מנכ"ל החברה הגיאוגרפית

ליאור שואלת: היי, אני רוצה לטוס למוסקבה. שמעתי שרוסיה מאוד יפה, אבל גם מאוד יקרה. זה נכון? כדאי לנסוע? מה אפשר לעשות שם?

קרמלין, מוסקבה

קרמלין, מוסקבה

שלום ותודה על השאלה, במהלך השנים רוסיה הפכה להיות אחד היעדים היוצר מתוירים על ידי הקהל הישראלי, היא פתוחה לתיירות כבר זמן רב, וכמו כל מקום בעולם יש בה את כל רמות המחיר הקיימות ממלונות ומסעדות יקרים מאד עד עממים יותר. היוקר של הלינה נקבע על פי המיקום לרוב, וככל שתהיו קרובים למרכז, הלינה תהיה יקרה יותר.

הטיסה היא יחסית זולה ואם רוצים אפשר לשהות בה יחסית בזול. לרוב שנוסעים אליה משלבים בה טיול גם במוסקבה וגם בסנט פטרבורג, ואם יש עוד קצת זמן אז משלבים לינה באזור כפרי שנקרא סוזדל. כדאי להקדיש למדינה לפחות 10 ימים, חצי מהם במוסקבה וחצי בסנט פטרבורג.

ברוסיה מטיילים מסוף מאי – אמצע אוקטובר והחודש היקר ביותר אך המיוחד ביותר הוא חודש יוני, כי אז מתרחשים ארועי הלילות הלבנים. הטיול עצמו הוא מאד עירוני, אך מרתק ומציג תרבות שונה לחלוטין ממה שאתם מדמיינים. מדובר בטיול במדינה מהחשובות בהיסטוריה העולמית, שעברה תהפוכות היסטוריות שנראות בהרבה מקומות, ולכן הטיול הוא בעיקר מאוד מעניין, עם הרבה אמנות והיסטוריה ומבנים שמזכירים את העושר הגדול של פעם, אך בסגנון הייחודי של התרבות הרוסית.

 

כנסיית הגואל שעל הדם, סנט פטרסבורג

כנסיית הגואל שעל הדם, סנט פטרסבורג

שתי הערים הן מדהימות ביופיין ומיוחדות עד מאד וכמובן שונות מהערים הארופאיות האחרות שבהם אנו מבקרים, ולכל עיר יש את האטרקציות המרכזיות שלה, מהמוזיאונים המרשימים כגון הרמיטאז, דרך המבנים המפורסמים כגון הקרמלין, הגשרים המפורסמים ובכלל מבני הציבור. חלק מתחנות הרכבת התחתית הן גלריות עכשוויות, וכמובן גם חיי הלילה עם מופעי הבלט והמוסיקה הקלאסית.

בכלל בטיול עצמו יש מעין חזרה למאה הקודמת ולעושר של פעם ונגיעה בעולם אחר ופחות מוכר, מאד מומלץ!

תקופה מושלמת לטיול ברוסיה: אירועי הלילות הלבנים
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים