לזכרם: מסע מרגש בעקבות משפחת רמון

ערן פאר I מטיילים עם ערן I קמפינג- המלצות לטיולים וציוד נלווה I זוגות יוצאים ומבלים

הבשורה הקשה של השבוע האחרון הייתה ללא ספק מותה הכואב של רונה רמון ז"ל: סיפורה הטרגי של משפחת רמון, שהחל בהתרסקות מעבורת החלל של אילן רמון ז"ל, בעלה של רונה, והמשיך בהתרסקות מטוס הקרב של בנה אסף רמון ז"ל אשר נהרג בזמן שירותו בצבא, נגע בכל אדם שחי במדינה הזו.

מטיילים בעקבות משפחת רמון I צילום: ערן פאר

מטיילים בעקבות משפחת רמון I צילום: ערן פאר

למרות חייה הקשים, ואולי דווקא בגללם, רונה עסקה בצמיחה מתוך המשבר: היא הרצתה ברחבי הארץ ואף הקימה את קרן רמון שעוסקת בתכניות חינוכיות מתקדמות בנושאי מנהיגות, תעופה וחלל. בעקבות העשייה שלה, נפתחו בשנים האחרון מספר מקומות בטבע לזכרם של בני המשפחה.

דווקא השבוע, אני ממליץ לכם ללכת לבקר במקומות המיוחדים הללו. חשוב לזכור מה המשפחה הנפלאה הזו תרמה למדינה שלנו, ולחבר את הסיפור שהילדים לומדים בגן או בבית הספר לאתר הטיול בטבע.

מרכז המבקרים מכתש רמון לזכרו של אילן רמון ז"ל

אתר של רשות הטבע והגנים. באתר יש מרכז מבקרים מיוחד, אשר מספק הדרכה מיוחד והסבר ורקע על אילן רמון ופועלו. בחלק זה של הסיור המבוגרים שבינינו יזילו דמעה, והילדים ילמדו עוד כמה דברים חשובים על ההיסטוריה שלנו בחלל. בחלק השני של הסיור תלמדו על אזור מכתש רמון, כולל אביזרים נלווים שתוכלו לשחק איתם לאורך הסיור. לאורך המסלול יש מגוון מתקנים מיוחדים ומעיינים בנושא.

מרכז המבקרים מכתש רמון I צילום: ערן פאר

מרכז המבקרים מכתש רמון I צילום: ערן פאר

כאן תוכלו לקרוא על הביקור שלנו במקום

עלויות: מבוגר 28 שקל I ילד 14 שקל I כניסה חינם לבעלי כרטיס מטמון I מומלץ בחום להתקשר כדי לקבוע מקום מראש, מכיוון שיוצאים במקום סיורים כל שעה עגולה, ובחגים וסופ"ש בדרך כלל הסיורים הללו מלאים.

שביל הר רמון

טיול של כ- 4 קילומטר, המתאים גם לטיול עם ילדים קטנים, כאשר הטיול הזה יביא אותנו לחלקו הדרום מערבי של מכתש רמון. מדובר על מסלול טיול אשר נמצא לא רחוק ממצפה רמון למי שמעוניין לעשות טיול מיוחד עם נופים יפים בטבע. לאורך כל המסלול פזורים שלטי הסבר על אילן רמון ז"ל ועל קולומביה – המעבורת שבה הוא נספה בשנת 2003. כשתגיעו לתצפית קרני רמון תוכלו לראות מולכם את גבעות הבזלת של קרני רמון. השביל מנציח את שבעת האסטרונאוטים שנספו באסון המעבורת, כאשר הר ערוד, הגבעה הגדולה ביותר, מנציחה את אילן רמון ז"ל .

הר רמון I צילום: ערן פאר

הר רמון I צילום: ערן פאר

הר רמון I צילום: ערן פאר

הר רמון I צילום: ערן פאר

גם במסלול הזה היינו, ולהלן החוויה שלנו משם

 

יוצאים מהבית: טיול בעקבות משפחת רמון
5 (100%) 2 votes

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים