נעמי קמפבל מחפשת מחליפה 0

"אני לא אוהבת להראות כאילו הבגדים לובשים אותי"
נעמי קמפבל מכניסה אותנו לעולם הדוגמנות, האופנה והפעם גם לעולם הטלוויזיה – בתור השופטת והמפיקה בפועל של "הפנים הבאות". ראיון סופר-מודל.

אי שם בקניון בקובנט גארדן שבלונדון בשנת 1986, טיילה לה נערה גבוהה, שחורה, גבעולית ויפיפייה בת 15 עם אמה, בהתה בחלונות הראווה, פנטזה על הבגדים שהוצגו שם ודמיינה שיום אחד תוכל ללבוש אותם. באותו הזמן ובאותו הקניון, סיירה גם בעליה של אחת מסוכנויות הדוגמניות הגדולות ביותר באנגליה. מספר חודשים לאחר מכן (וחודש לפני יום הולדתה ה- 16) כבר עיטרה הדוגמנית הצעירה – נעמי קמפבל, את שער מגזין Elle הבריטי.

מאז אותו שער הספיקה קמפבל להופיע על יותר מ- 500 שערים של מגזינים, והייתה לדוגמנית השחורה הראשונה שהופיעה על שעריו של מגזין Vogue הצרפתי וגם זה הברזילאי. היא עבדה עם מיטב המעצבים ובתי האופנה מאיב סן לורן, דרך פראדה, ורסצ'ה, שאנל, ברברי ועד מארק ג'ייקובס, ג'ון גליאנו ומי לא. קמפבל הייתה חלק מחבורת הסופר-מודלס המקורית (שכללה בין היתר את לינדה אוונג'ליסטה, כריסטי טרלינגטון, סינדי קרופורד, קלאודיה שיפר ועוד) והיא בין הבודדות מהן שעדיין, בגיל 46, ממשיכה לדגמן ולהוביל קמפיינים של אופנה.

shutterstock_153407942

בימים אלה עלתה בערוץ החיים הטובים תוכנית הריאליטי "הפנים הבאות" (ימים א'-ה' בשעה 21:50), בה משתתפת קמפבל כשופטת לצדן של דוגמניות העל קרולינה קורקובה וקוקו רושה, וכן משמשת גם כמפיקה בפועל של התוכנית ששמה לה למטרה למצוא את הפנים הבאות של עולם האופנה. המנטוריות "מאמנות" פרחי-דוגמנות במסגרת תובענית של משימות, אודישנים וימי צילום מפרכים עם מיטב אנשי התעשייה הבינלאומית, כשבסוף התחרות מוכרזת מתמודדת אחת כ"הפנים הבאות".

The Face USA Season 1_High-Res_IMG30

מתוך "הפנים הבאות"

אולי נתחיל קודם כל עם השאלה הבאה: איך משלבים בין תפקיד המנטורית על המסך לצד תפקיד מפיקת התכנית?
זה קשה אבל זה בסדר, אני אוהבת לעבוד קשה אם העבודה מניבה תוצאות. אם אני מחויבת למשהו אני עושה אותו ב110%. אני לא נשברת סתם ככה, אני רוצה שהתכנית הזאת תצליח, תראה טוב, ושלצופים תהיה הצצה אמתית אל תוך התעשייה.
האם נהנית מתפקיד המפיקה בפועל?
אהבתי לתת דגשים יצירתיים, רציתי שהתכנית תהיה כמה שיותר דומה למציאות אבל גם שיהיה שיא.
המותגים והאורחים המפורסמים שהגיעו להשתתף בתכנית היו מצוינים.
האם מעורבותי עזרה בכך? לפעמים הרמתי טלפון כשהיה צורך בכך.
מהו סגנון המנטורינג שלך?
דרך אהבה ומשמעת. אני אוהבת את הבנות שלי ואני רוצה להוציא מהן את המיטב ושהן יוציאו ממני את המיטב בזמן המוגבל שיש לנו יחד, אז אני לא רוצה לבזבז זמן או לחסוך במילים. הן מבינות את זה.
כשאני מדברת עם הבנות זה מגיע מהבטן, ואני סוג של שוכחת שהמצלמות מסביב. אני אומרת להן כאשר משהוא לא בסדר אבל אני גם מפנקת אותן, מחמיאה להן, ומשתפת את הניצחון שלהן כאשר עושות משהוא נכון.
מהו הדבר העיקרי שניסית ללמד אותן?
לשמור אותן בריכוז, לתת להן כיוון ונימוסים טובים. ללמד אותן להחזיק את עצמן- איך להיכנס לחדר שבו נמצא לקוח, איך להיראות נינוחה אפילו אם הן לא מרגישות בנוח. את החשיבות של תזונה, שינה ומנוחה. להתרחק מרכילויות ולא לתת ליריבות שלהן לחתור תחתיהן ולהוציא אותן מחוץ למשחק, ולבסוף שאף פעם לא מפסיקים ללמוד. אף פעם לא לנוח על זרי הדפנה ולחשוב "יש לי את זה עכשיו, אני לא צריכה להתאמן יותר". תמיד יש לך משהו ללמוד, לא משנה מי את ומה הם הישגייך.

The Face USA Season 2_High-Res_EP202_IMG03

מתוך "הפנים הבאות"

האם היה לך מנטור בקרירה שלך?
לא ממש, רק אמא שלי. והסתדרתי בסדר גמור! אני שמחה שיוצא לי לחלוק את מה שלמדתי בשנותי כדוגמנית.
איך השתנתה תעשיית האופנה מאז שאת התחלת?
יש הרבה יותר תחרות עכשיו. קיימות יותר סוכנויות, יותר דוגמניות ויותר אנשים המתחרים על אותה משרה. המדיה החברתית גרמה לשינוי גם היא.
תכנית מסוג זה עוזרת לתעשיית האופנה למצוא כישרונות? או שרק נועדה להדגים לבנות הרוצות להיות דוגמניות איך להצליח?
גם וגם, תעשיית האופנה תמיד מחפשת כישרונות חדשים, אז התכנית מספקת לנו הזדמנות למצוא דוגמניות חדשות. אבל בנוסף התכנית מלמדת את הכישורים והדרישות הנחוצות כדי להיות דוגמנית בתעשייה – פסיכולוגית ופיזית.
או שמדובר פשוט בתכנית בידור?
אני לוקחת את התפקיד שלי בתכנית ברצינות רבה גם אם המצלמות דולקות וגם אם לא. הדוגמניות הצעירות האלו מאמינות בנו שנדריך אותן בהשתלבות בתעשייה ונראה להן מה צריך כדי להשתלב בעסק. זה דורש מאתנו לקחת את התחרות הזאת בצורה אחראית ורצינית.
לא התכוונו ליצור תכנית בידור, אבל הבידור הוא המוצר לוואי של התכנית.
אפילו אם את לא מתעניינת בתעשיית האופנה, התכנית קשורה לכל הנשים בעולם במטרה לעזור בהערכה העצמית שלהן, להיות מודעות לעצמן, להרגיש בנוח אם המראה שלהן.

THE FACE -- Episode 201 -- Pictured: (l-r) Supermodel Coach Anne V, Supermodel Coach Lydia Hearst, Executive Producer and Supermodel Coach Naomi Campbell and Host Nigel Barker address the modeltestants before their first elimination -- (Photo by: Tim Brown/Oxygen)

פאנל השופטות מתוך "הפנים הבאות" Photo by: Tim Brown/Oxygen

בשנים האחרונות הולך וגדל מספרן של תוכיות לאיתור כישרונות – דה וויס, אקס פקטור וכו', בכולן משולבים סיפורים מרגשים כחלק מהתכנית. האם האלמנט הזה הוא חלק הכרחי בהצלחת התכנית?
האם את מעודדת את זה או פשוט נותנת לזה לקרות ? והאם את נהנית מהחלק הזה?
אני חושבת שרגש הוא חלק מהריאליטי והוא חלק מעניין בתכנית שקורה באופן טבעי. אני לא נותנת לסיפורי הרקע של התחרות להפריע למה שהבנות באו להשיג ב"הפנים הבאות", ואני לא נותנת לזה לקחת חלק בהחלטה האם להדיח מישהי.
אני רואה איך הבנות הופיעו ברגע שהן הגיעו לתכנית, ומעריכה אותן לפי איך הן מופיעות עכשיו. אסור לי לתת לרקע שלהן להשפיע על ההחלטות שלי. זה לא הוגן כלפי אף אחד. ובכל זאת, זה חשוב להכיר כל אחת מהמתמודדות באופן אישי, זה עוזר לי להתחבר אליהן וכך הן יכולות לתת אמון במידע שאני מנחילה.
כמובן שככל שאני לומדת להכיר את הבנות, אני נקשרת אליהן, ומתחילה לדאוג להן, אבל יש שלב שבו המנטור צריך ללכת. הדוגמניות הצעירות האלו נמצאות בתחרות והתפקיד שלי הוא לדאוג להן וכל אחת מהן היא שונה, באה עם ניסיון חיים שונה, וזה מה שמעשיר את התכנית.

עסקי הדוגמנות נמצאים בהרבה מקומות ובהרבה מדינות בעולם. בחלק מהמקומות זוהי מכונה מתוחכמת במיוחד בעוד שבחלק אחר היא לא. האם את מבחינה בזה? האם לדעתך התוכנית עשויה לעורר את תעשיית האופנה במקומות בהן מספר ההזדמנויות מוגבל?
בתעשיית האופנה אין אפליה. למרות שישנן חמישה או שישה בירות אופנה גדולות בעולם, ישנם גם מקומות רבים שיש להן סצנות אופנה שוקקות חיים. כל מדינה, לא משנה אם קטנה או גדולה, נפגשת עם תעשיית האופנה בסדר גודל שונה. כל כך הרבה קורה בתחום האופנה בכל מקום בעולם שצריך להודות על זה ולחגוג את זה. אפילו במקומות שאף אחד לא היה מאמין.
תסבירי מהו הסגנון שלך?
אני לא צפויה בסגנון הלבוש שלי. כמובן שישנם כמה מעצבים שאני מעריצה והם כמו משפחה בשבילי, אבל אני מתלבשת איך שאני מרגישה. אני אוהבת דברים טרנדיים ועכשוויים אבל גם אוהבת וינטג'. אני אוהבת ללבוש סארי, מה שגורם לי להרגיש בנוח. אני לא אוהבת להראות כאילו הבגדים לובשים אותי. זה עוד משהו שאני אומרת לבנות כאשר הן בוחרות מה ללבוש בתחרות: תהיו בטוחות שאתן מרגישות בנוח, לא לדאוג שמשהו הולך לקפוץ החוצה ועצם זה שאתן לא אוהבות את התלבושת משפיע על האישיות שלכן. אני רוצה שהן יתרכזו בעבודה ולא בהסחת דעת של מה הן לובשות.
האם יש סיפוק בללמד/ להדריך?
כן, מאד. אבל מה שבאמת נהדר הוא ללמד ולראות אותן מנצחות.
אז את רומזת שדוגמנית שלך היא המנצחת בעונה?
(צוחקת) תצטרכו לצפות בעונה ולראות..

THE FACE -- Episode 201 -- Pictured: The 12 modeltestants prepare for their first challenge -- (Photo by: Tim Brown/Oxygen)

מי מהן תהיה הזוכה הגדולה? Photo by: Tim Brown/Oxygen

הפנים הבאות, ראשון-חמישי 21:50, רק בערוץ החיים הטובים, 31 יס, 37 הוט

נעמי קמפבל מחפשת מחליפה
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים