מאת: ארז לנדאו
מורה דרך ועורך האתר | "מטיילים בארז ישראל"

הי קוראים לי בר ואני ובעלי רוצה חוויה מדברית, שמעתי שבנגב יש חוות בודדים ממש מיוחדות והיית שמח לקבל המלצה לטיול וללון בחווה כזו ולבקר בעוד כמה. כמו כן אם יש מסלולים מגניבים באזור אני אשמח לעשות איזה טבילה קרירה.

 

הי בר,
קודם כל אתם נשמעים לי זוג ממש מגניב ואכן בנגב יש מספר חוות בודדים שוות ויש לי בשבילך כמה המלצות נהדרות.

האזור שנראה לי הכי טוב בשבילך זה האזור של שדה בוקר. יש שם כמה חוות מעניינות וכל אחד יש את הייחודיות שלה. אם אתם בעניין של גבינות ובשר אתם חייבים להגיע לחוות נחל הרועה. יש שם צימרים יוקרתיים עשויים אבן אשר לחלקם בריכונת קטנה לידם וכל מה שצריך כדי להתפנק במדבר עם מנגל צמוד ופינת זולה אישית. המבנים עשויים מאבן מקומית שמשתלבת עם הנוף בצורה יפיפה ונותנת חמימוֿת בחורף וקרירות בקיץ.
בנוסף יש במקום דיר של עזים והם עושים גבינות עזים מפנקות שאני באופן אישי מאוד אהבתי. כמו כן יש להם שם מסעדת בשרים במקום כך שאם אתם בעניין זה המקום בנגב לאכול איזה סטייק טוב מקומי ואיכותי.

אני תוהה אם דוד בן גוריון חלם שיעשו יין בנגב.. מה שבטוח שתי חוות הצליחו איפה שהרבה היו סקפטיים. חווה אחת שעושה יין ואף מגדלת את
הכרמים שלה בעצמה היא כרמי עבדת. החווה יושבת על שרידיה של חווה חקלאית בת 1500 שנה והיא אף יושבת על דרך הבשמים הישנה.

עוד חווה שיש לה יקב זה חוות צל מדבר. מה שיפה במקום הזה זה דבר ראשון שיש את הנוף של מלון בראשית היוקרתי רק במחירים נורמאליים.
המקום כולו והבקתות שלו בנויים בצורה אקולוגית המשתלבת עם הנוף בצורה יפיפיה.

עכשיו בין כל החוות האלה ביקשת גם מקום לעשות בו טבילה ואני שמח לבשר לך שאחד המעיינות האהובים עליי נמצא באזור שדה בוקר וזה מעיין בשם עין עקב. אפשר להגיע למקום בהליכה של 5 ק״מ משדה בוקר ואם יש לך ג'יפ אז בכלל תוכל להגיע מרחק של 300 מטר הליכה מהמעיין.
במקום עצמו יש מעיין קריר שהוא איתן כל השנה. יש שם כל מיני מקומות שאליהם מטפסים החברה הצעירים וקופצים למים. חשוב לציין שהסלע במקום הוא גיר אשר נהיה סופר-חלק כשהחבר'ה עולים לשם רטובים וזה יכול להיות גם מסוכן מאוד אבל גם כיף מאוד. המים במעיין אינם ראויים לשתיה אבל  לטבילה הם מושלמים.

לעוד המלצות, מסלולים, ואטרקציות בארץ

לתכנים והמלצות נוספות בעמוד הפייסבוק של ארז לנדאו – Erez Israel

לאתר הבית של ארז לנדאו

להתבודד בנגב עם בן/בת הזוג
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים