תשכחו מסיליקון: להרזות ולהגדיל את החזה באותו ניתוח 0

שיטה פורצת דרך בה שואבים שומן בלייזר ומחזירים אותו לטובת הגדלת החזה של המטופלת

ד"ר אייל שפירא, מומחה לכירורגיה פלסטית, מגיע לאולפן של ד"ר וולפיש לספר על השיטה החדשנית שהוא מבצע:

שאיבת שומן והזרקת השומן לחזה יכולה לתת מענה לניתוח הגדלת שדיים ללא צורך בשימוש בשתלים. המטופלת האידיאלית לתהליך היא אישה עם חזה קטן שיש לה שומן עודף באזורים שונים בגוף. הפעולה יכולה להתאים לנשים עם חזה מעט נפול שיש צורך בהוספת נפח כדי למלא אותו וגם לנשים שעברו טיפולים וניתוחים עקב סרטן השד.

הניתוח מתבצע בחדר ניתוח בהרדמה כללית, לעיתים יש צורך להתחיל את הניתוח בשכיבה על הבטן ולשאוב אזורים אחוריים ובהמשך להפוך את המטופלת על הגב ולהוסיף שאיבה נוספת באזורים קדמיים עד לאיסוף נפח שומן אשר מספיק למילוי השדיים, לאחר מכן מתבצעת הזרקה של השומן לשדיים.

זמן הניתוח הוא פונקציה של כמות השומן אותה אנחנו רוצים להזריק, ככל שהנפח שאנו רוצים להשתיל בשד גדול יותר, כך השאיבה שיש לבצע תיהיה ארוכה יותר, זאת על מנת כדי "לקצור" כמות מספקת של שומן. כמו כן, יש צורך לקחת בחשבון שחלק מהשומן שהוזרק לא ייקלט, וכתוצאה מכך תהיה ירידה בנפח השד זמן מה אחרי הניתוח, לכן יש להזריק כמות גדולה מהרצוי.

במקרה של השתלת שומן לחזה עיקר ההחלמה הוא דווקא מאלמנט השאיבה באזורים האחרים שמהם נשאב השומן ופחות מהחלמה וכאבים באזור ההזרקה בשדיים עצמם, זאת להבדיל מניתוח סיליקון בו ההחלמה היא ארוכה הרבה יותר.

 

רק בריאות עם ד"ר אסנת וולפיש – עמוד התכנית

 

תשכחו מסיליקון: להרזות ולהגדיל את החזה באותו ניתוח
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים