מה עושים בחג? כל האירועים לפסח 2

אחרי הניקיונות מגיע הזמן ליהנות: אספנו לכם את האירועים המשמחים לפסח. חג שמח!

נהריה: פסטיבל ברייקדאנס ויריד אביבי

אירועי מוקדמות אליפות העולם בברייקדאנס תערך בקניון נהריה, כשרקדני ברייקדאנס מכל רחבי הארץ יגיעו להפגין את הביצועים הטובים ביותר, מול צוות שיפוט מקצועי. הזוכים בתחרות יזכו בפרסים שווים ויקרים, כמו גם מתמודדים מהקהל שיפגינו ביצועים מלהיבים. ביום שני ה-22.4 בין השעות 15:00-19:00 תתקיים מסיבת רחוב בהשתתפות "אריות ציון", בשילוב ראפר על המיקרופון, ובריקוד המוני בשיתוף הקהל. במקביל יפעל גם מתחם ג'אגלינג שיזמין את הילדים להתנסות באמנות הכדורים החמקמקה. ביום רביעי ה-24.4, בין השעות 10:00 עד 14:00 יתקיים יריד אביב, שיציע פעילויות יצירה כגון הכנת פרחי נייר, תליית משאלות על עץ משאלות מיוחד, דוכני מכירה ססגוניים של מוצרי אמנות, תכשיטים ייחודיים ותוצרת מקומית גלילית משובחת.

איפה: קניון נהריה I מתי: ראשון עד רביעי ה-21-24.4 I כמה עולה? ללא תשלום

בית שאן: האימפריה חוזרת

הקיסר מגיע לסקיתופוליס (בית שאן) ומזמין את העם לחוויה לילית ייחודית, לקול צלילי הנבל: מופע להטוטי אש, שוק לאורך הקארדו ומאכלים של נשות סקיתופוליס. הכול קורה בלילה לאורם של לפידי אש הפזורים באתר יחד עם חיילים רומיים האחראים על הסדר, ורוכלת השוק שמחלקת לתושבי העיר תבלינים ושיקויים לרפואה.

איפה:  גן לאומי בית שאן I מתי: ג'-ד', 23-24.4, בשעות 18:30-22:30   I כמה עולה? מבוגר: 28 שקל, ילד: 14 שקל

הגן הלאומי בית שאן, צילום: מנו גרינשפן

הגן הלאומי בית שאן, צילום: מנו גרינשפן

גן לאומי ציפורי: עולים לרגל

הנכם מוזמנים לחוויה של עלייה לרגל במסע של שמחה וחגיגה. נתכנס במבואת הכניסה ונצא בתופים ובמחולות למסע משפחתי מודרך. ומי מוביל את השיירה? פוני ססגוני – רמז לימי העלייה לרגל. מה עוד עושים? קליעת סלים למנחות, יצירת נרות שמן לתאורה, כתיבת משאלות, צילום על גב סוס פוני.

איפה:  גן לאומי ציפורי I מתי: א'-ב', 21-22.4, בשעות 10:00-15:00   I כמה עולה? מבוגר: 28 שקל, ילד: 14 שקל

הגן הלאומי ציפורי, צילום: מנו גרינשפן

הגן הלאומי ציפורי, צילום: מנו גרינשפן

באר יעקב: סמי הכבאי בא לבקר

קניון באר יעקב יערוך בחול המועד פסח הפנינג לוהט במיוחד, שרק כבאים מדופלמים כמו סמי הכבאי ולוחמי אש אמתיים יוכלו לכבות. בשעה 11:00 תתקיים פעילות עם סמי הכבאי, שמגיע להתארח במופע הפעלה מיוחד בחגיגה שכולה חוויה קסומה לילדים, בשילוב שירים וריקודים. בשעה 11:45 תתקיים פעילות יצירה במהלכה הילדים יוזמנו לעצב לעצמם תיק עם דמותו ובהשראתו של סמי הכבאי. בין השעות 11:30-13:30 כבאית ויחידת לוחמי האש יגיעו לרחבת הקניון החיצונית ויזמינו את הציבור הרחב להסברים מרתקים על עבודתם החשובה, המסוכנת והמעניינת. הילדים יוכלו להצטלם עם הכבאית למזכרת.

איפה: קניון באר יעקב I מתי: שני 22.4, החל מהשעה 11:00 I כמה עולה? ללא תשלום

דיזנגוף סנטר: מכת בלונים

"פסטיבל מכת בלונים 2" חוזר לתל אביב בשנה השנייה ברציפות בנפח גדול יותר. 25,000 בלונים ישובצו במיצגי ענק בהשראת עולמות התוכן של העולם התת ימי, ביניהם תמנון סגול ענק שיתנשא לגובה של כ-10 מטרים וזרועותיו הענקיים יתפרסו על שטח של כ-40 מטרים, צוללת צהובה בגודל של כ-8 מטרים תזמין ילדים להיכנס פנימה לתצפית תת ימית בה ניתן יהיה לראות את עולם הדגה שיעוצב אף הוא מבלונים ועוד עשרות יצירות ססגוניות מבלונים שידמו את עולם המים המרתק. במקום גם יפעלו סדנאות בלונים אינטראקטיביות. מבקרי ההפנינג יוכלו לרכוש בלונים מיוחדים בחנות קונספט שתפעל במהלך חול המועד. כמו כן, מדי יום בשעה 16:00 יתקיים בבוטיק המעצבים מופע בידור של בלונאי שישעשע את הקהל עם צורות יצירתיות במיוחד. הפסטיבל יסתיים בקול תרועה רמה, כשביום רביעי ה-24.4.19 בשעה 21:00 תתקיים מסיבת פיצוץ הבלונים. כל אורח יקבל קיסם ויוזמן לפוצץ את הבלונים כאוות נפשו.

איפה: דיזנגוף סנטר I מתי: א'-ד', 21-24.4, 11:00-17:00 I כמה עולה? ללא תשלום

מכת בלונים בדיזנגוף סנטר, צילום: BalloonPlay

מכת בלונים בדיזנגוף סנטר, צילום: BalloonPlay

גני התערוכה: אוטומוטור 2019

תערוכת המכוניות והאופנועים של ישראל חוגגת 31 שנים בהשקעת ענק ובאווירה של אירוע על עמוס ב- Super Cars ממותגי העל הנחשקים, הנדירים והיוקרתיים בעולם, באופנועים נדירים ובטכנולוגיות ואביזרים. במקום יתקיימו מופעים מוטוריים נועזים, הפעלות למשפחה ומופעי בידור בסגנון "גוט טאלנט" בכל האולמות. כל המופעים לסוגיהם יוצגו במשך כל היום, בין המופעים המוטוריים: אופנועים ב-Free Style, מוטוקרוס, מכוניות דריפט, מכוניות מרוץ ו-4X4 בשטח ענק שיוכשר במיוחד. אולם מיוחד יוקצה לאופנועים איכותיים בהזמנה מיוחדת וביתן ייעודי למכירת טכנולוגיות חדשות ואבזרים. צה"ל יציג כלים משוריינים ואמצעי לחימה, נגמ"ש האיתן ייחשף בפעם הראשונה לציבור הרחב, כמו כן יוצגו מספר רב של מפלצות ה-4X4 המשוגעות ביותר בישראל. בנוסף, תתקיים תצוגה מיוחדת של מד"א שתכלול חמ"ל, רכבים, אמצעים מיוחדים והילדים יוכלו ללבוש מדי מד"א ולהשתמש בציוד. סימולטורים ומשחקי VR ישמשו את הקהל במגוון אפשרויות. במקום יהיו גם שטחי מנוחה והפעלות לכל המשפחה.

איפה: אקספו, מרכז הירידים, גני התערוכה ת"א I מתי: חוה"מ פסח, 21-24 באפריל 2019, מהשעה 9:30 ועד 20:00 I כמה עולה? הכניסה עד גיל 5 – בחינם. המחירים נעים בין 85 ₪ בוועדים, 359 ₪ למשפחה לשני מבוגרים ושני ילדים, בלאומי קארד 1+1 ב-119 שקל

מופע מוטורי, תערוכת אוטומוטור Iצילום: יח"צ אוטומוטור 2019

מופע מוטורי, תערוכת אוטומוטור Iצילום: יח"צ אוטומוטור 2019

מעלה אדומים: סדנאות יצירה אביביות 

מה: ילדי מעלה אדומים והסביבה יוזמנו לקחת חלק בסדנאות יצירה יצירתיות ומהנות, המיועדות לילדים החל מגיל 4. ביום ראשון ה-21.4.19 תתקיים סדנת הכנת עפיפונים, אותם הילדים יוכלו לצבוע, לאייר ולקשט כרצונם. ביום שני ה-22.4.19 תתקיים סדנת קישוט חולצה, כשכל ילד יקבל חולצה ויעצב אותה לבחירתו עם דמויות אהובות ועם מגוון חומרים כמו נצנצים, פאייטים, פונפונים וצבעי בד מיוחדים.

איפה: המרכז של קרסו במעלה אדומים I מתי: ימים א'-ב', ה-21-22.4 בין השעות 16:30-19:30 I כמה עולה? ללא תשלום

קיבוץ יד מרדכי: פסטיבל יציאת מצרים

קיבוץ יד מרדכי ממשיך במסורת ומזמין את הקהל הרחב לפסטיבל יציאת מצרים החמישי, פסטיבל  מיוחד וחוויתי שיתקיים בכל ימי חול המועד. על רקע נוף קדומים יצאו המשפחות יחד עם מדריכים לשחזור האירועים שחוו בני ישראל במסלול יציאת מצרים. הם יתלבשו כבני ישראל ויצאו אחר משה רבנו למסע במדבר. במהלך המסע יחצו המשתתפים את "ים סוף" (נחל שקמה), יטפסו על ההר ועל הדיונה כשברקע ישמעו את סיפור יציאת מצרים.

איפה: קיבוץ יד מרדכי I מתי: חול המועד פסח, 20-27.4 בין השעות 10:00-16:00 I כמה עולה? כרטיס משולב הכולל את בית הדבש, נסיעה בטרקטור, אתר שחזור הקרב, ופעילות יציאת מצריים – 55 ₪ לילד, 50 ₪ למבוגר. ילד מגיל 3 חייב בכרטיס (אין צורך בתיאום מראש). פעילות יציאת מצריים בלבד – 25 ש"ח לאדם . משך הפעילות: כ- 3 שעות, מ-10.00 עד 16.00.

שדה בוקר: פסח בצריף בן גוריון

בצריף בן גוריון תערך פעילויות מיוחדת לחג הפסח: המשתתפים יכינו דגמי חימר המתארים את חזון בן-גוריון לאזור, וישתתפו במשחק סולמות ונחשים על מפת ענק של משחק "פלונטר" משפחתי לצד פסלו של בן-גוריון. בכל ימי חול המועד בשעה 15:00 תתקיים ההצגה "איש קטן גדול" העוסקת בשעות הקריטיות שקדמו להכרזת המדינה, בהן מתקיים מפגש דמיוני ומרתק בין הילד דוד גרין ודוד בן-גוריון. בסיורים המודרכים שיתקיימו באתר, יכירו המבקרים טוב יותר את חייו של בן-גוריון, ואת הפריטים בהם בחר להציג בביתו. מדפי הספרים העמוסים, הדמויות ההיסטוריות אותן העריץ והסיפורים הקטנים מחיי היום יום בקיבוץ של ראש הממשלה ורעייתו – כל אלה ועוד ייחשפו אט אט במהלך הסיור המרתק, שבסופו יכירו את האיש הקטן-גדול הזה קצת יותר לעומק.

איפה: צריף בן גוריון I מתי: חול המועד פסח, 8:30-17:00, משחקי הפעילות יתקיימו בין השעות 11:00-15:00 I כמה עולה? ללא תשלום

פסח בצריף בן-גוריון, צילום: צביקה שמעיה

פסח בצריף בן-גוריון, צילום: צביקה שמעיה

מצדה: פעילויות מיוחדות לחג

לראות את הזריחה מהמבצר של הורדוס וברקע מוזיקה קלסית בנגינת נבל או חליל. אפשר לעלות למבצר בשביל הנחש, אבל לראשונה אפשר לעלות לראות את הזריחה גם ברכבל (בתשלום נוסף). בנוסף, תתקיים הצגה מקורית ומפתיעה, אמת היסטורית עם וירטואוזיות קרקסית, בביצוע שחקני תאטרון "אספלט", ומלווה בהדרכה ייחודית בתום ההצגה.

איפה: גן לאומי מצדה I מתי: זריחה- שלישי עד חמישי 23-25.4, משעה 5:00, הצגה- ראשון עד חמישי 21-25.4, בשעות 10:30 ו- 13:30 I כמה עולה? ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

חזיון אור קולי במצדה, צילום: בריז קריאטיב

חזיון אור קולי במצדה, צילום: בריז קריאטיב

אילת: מתחת למים בשמורת האלמוגים

עולם טרופי עשיר של דגים ואלמוגים בשמורה הצפונית ביותר בים האדום. בכל שעה עגולה פעילות משפחתית שונה: הדרכות שנירקול, הרצאות, והקרנת סרטי טבע בנושא ים וטבע.

איפה: שמורת טבע, חוף האלמוגים, אילת I מתי: ימים א'-ש', 21-27.4, בשעות 15:00- 10:00 I כמה עולה? ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

שמורת האלמוגים, צילום: דורון ניסים

שמורת האלמוגים, צילום: דורון ניסים

 

 

מה עושים בחג? כל האירועים לפסח
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים