אל תדחו ל”אחרי החג”: טיפים לפעילות גופנית בחג 0

מאת: מישל הוד לוי

חג החירות מביא עמו שלוש נקודות תורפה עיקריות: כמות האוכל בארוחות החג, סוגי המזונות שאנו אוכלים וחוסר הפעילות הגופנית במהלך תקופה זו.
למעשה, אין סיבה להפסיק את הפעילות הגופנית במהלך החג, אלא להפך, זה זמן מצוין להתחיל: מזג האוויר מושלם בעונה הזו ושעות האור הארוכות יכולים להוות תפאורה מצוינת לפעילות גופנית בחוץ. ואם בכל זאת, אתם מרגישים שהמפגשים המשפחתיים וההתעסקות עם הילדים גוזלים לכם את הזמן, הנה 5 טיפים שיעזרו לכם להישאר בכושר ולעבור את החג בשלום:
• במהלך החג רצוי לצאת להליכות, במיוחד לאחר הארוחות, ולא להיכנס ל”תרדמת” מיד לאחר האוכל.
• מומלץ שלא לדלג על ארוחות, במיוחד לפני ארוחת חג דשנה, על מנת להימנע מאכילת יתר בשעות הערב והלילה.
• במהלך החג רמות החרדה עולות, במיוחד אצל המארחים שבינינו. פעילות גופנית מעלה סבילות לחרדות ומתחים, משפרת דימוי וביטחון עצמי ומרוממת מצב רוח.
• נכון שלרובנו אין זמן לשגרת הכושר הרגילה שלנו במהלך החג, אך יש לזכור שאין מדובר ב”הכל או כלום”. נצלו מרווחי זמן קצרים של 10-15 דקות להליכה או ריצה, עלו במדרגות במקום במעלית ולגבי תרגילי כוח – שכיבות סמיכה וכפיפות בטן אורכות דקות בודדות.
• זכרו שלפי המלצות גורמי בריאות הציבור, יש לבצע לפחות 30 דקות פעילות גופנית מתונה ברוב ימות השבוע (דהיינו כ-150 דקות בשבוע) או פעילות גופנית עצימה במשך 75 דקות בשבוע. עם תכנון זמן נכון, גם בחגים ניתן להגיע לרף זה די בקלות.

אל תדחו שינוי בהרגלי החיים ל”אחרי החגים”. לאלו מבינכם שאינם מצליחים לגייס מוטיבציה בעצמם, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע כגון מאמנ/ת כושר אישי ודיאטנ/ית.

הכותבת היא בוגרת מכון וינגייט, מדריכה ומאמנת אישית במועדון “זאוס-ספורט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites