צלמים חובבים? אולי טיול צילום זה הדבר המושלם בשבילכם! 0

מאת: אופיר שורקין
מנכ”ל ADVENTOURS | טיולים חובקי עולם

נועה מחולון שואלת: אני צלמת חובבת ומאוד רוצה לנסוע ל”טיול צילום” עם מדריך שמבין גם בצילום, יש כזה דבר?

היי נועה ותודה שפנית אלינו.

ישנן בשוק מספר חברות שמוציאות טיולי צילום ייעודיים לדוגמא חברת פוטוטבע שמתמחה בדיוק בנושא הזה, אבל לפני שאת פונה לחברות כדאי שתעשי בדק בית עם עצמך מהם האובייקטים שאת הכי אוהבת לצלם ומשם תגזרי את היעד, למה אני מתכוון?

אם פורטרטים ואנשים עושים לך את זה וסיטואציות אוטנטיות הם מה שאת מחפשת הייתי בוחר יעד כמו קובה או גאורגיה, יעדים מדהימים בהם ביקור של צלם בשוק יכול לקחת שבוע ועדיין לא להספיק, שני היעדים שציינתי אמנם מלאים גם בטבע עוצמתי ונופים יפיפיים אבל ללא ספק הצד האנושי והאותנטי הוא הנקודה החזקה שלהם עבור הצלמים.

ונציה עפר קידר

צילום: עפר קידר

אם צילום אנשים פחות מדבר אלייך ובעלי חיים זה יותר הכיוון אז קוסטה ריקה או אפריקה בתקופת הנדידה יכולות לספק לך סשן צילומים מטורף מלא בבעלי חיים וסיטואציות שחשבת שתראי רק בנשיונל גאוגרפיק.

IMG_3655 (Large)

צילום: עינב ברזני

חשוב לוודא מול החברה האם זהו טיול צילום או שהטיול הוא בסימן קורס מכיוון שיש הבדל גדול מאוד בין השניים ואם את צלמת מאוד מנוסה טיול בסימן קורס עלול לגרום אצל לתיסכול ולתחושה שאת לומדת דברים שאת כבר יודעת ומפספסת זמן צילום יקר.

חשוב לוודא את גודל הקבוצה. מי כמוך טוב יודע שכל צלם מחפש את הזווית שלו וצריך את הזמן שלו, במידה והקבוצה גדולה הדבר הרבה פעמים פוגם בסיטואציה כי כולם מסתערים על אותו אובייקט והורסים את הרגע, מה גם שההתנהלות לוקחת המון זמן והרבה זמן מתבזבז על מנהלות.

מקווה שעזרתי,מאחל לך טיול מדהים וכמובן לא לשכוח לשלוח לנו תמונות!!

לעוד טיולים מיוחדים עם אופיר שורקין

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites