מחקר חדש קובע: אכילת תפוחי אדמה מעלה את הסיכון לסוכרת מסוג 2 2

במחקר שערך אנליזה של תוצאותיהם של 3 מחקרים שונים, שבדקו כ- 200,000 נשים וגברים, לאורך יותר מ- 20 שנה, נמצא כי צריכה של תפוחי אדמה כחלק מהתזונה, עלולה לגרום לעליה בסיכון לסוכרת מסוג 2, ואילו החלפתם של תפוחי האדמה בדגנים מלאים – מפחיתה סיכון זה.

הנבדקים במחקר היו אנשים בריאים, שלא סבלו בתחילת תקופת המחקר מסוכרת, מחלות לב וכלי דם וממאירויות שונות. לאורך המחקר, דיווחו הנבדקים על תזונתם, כולל על מידת הצריכה של תפוחי אדמה כחלק מהדיאטה שלהם, ובנוסף נוטר מצבם הבריאותי.

מתוצאות המחקר עולה, חד משמעית, כי עליה בצריכה של תפוחי אדמה, מנבאת עליה בסיכון לסוכרת מסוג 2. ממצאים אלה נכונים לצריכה של תפוחי אדמה בכל צורת הכנה: מבושל, אפוי, מרוסק לפירה, מטוגן וכדומה.
ליתר דיוק, ביחס לנבדקים שאכלו, בממוצע, פחות ממנה אחת של תפוח אדמה בשבוע, נמצא כי בקרב נבדקים שאכלו בין 2-4 מנות של תפוח אדמה בשבוע, היתה עליה של 7% בסיכון לסוכרת מסוג 2, ובקרב נבדקים שאכלו יותר מ- 7 מנות של תפוח אדמה בשבוע, היתה עליה של 33% בסיכון לסוכרת מסוג 2.
בנוסף, בהשוואה בין תפוחי אדמה שבושלו בדרכים שונות, נמצא כי בקרב נבדקים שאכלו צ'יפס היה סיכון גבוה יותר לחלות בסוכרת מסוג 2, בהשוואה לנבדקים שאכלו תפוח אדמה אפוי, מבושל או מרוסק לפירה.

עוד עולה מניתוח הממצאים כי החלפה של 3 מנות תפוחי אדמה בשבוע בדגנים מלאים, תסייע להורדת הסיכון לסוכרת מסוג 2 ב- 12 אחוזים.

החוקרים שערכו את המחקר ממליצים על הפחתת צריכת תפוחי אדמה בתזונתם של אנשים הנמצאים בסיכון גבוה להתפתחות סוכרת מסוג 2 ועמידות לאינסולין.

הממצאים והניתוחים הסטטיסטיים שנערכו במחקר התפרסמו בכתב העת המדעי Diabetes Care.

לקריאה נוספת:
תפוח אדמה או בטטה? תופתעו לגלות מה פחות משמין (פלוס מתכון בקלות)

מחקר חדש קובע: אכילת תפוחי אדמה מעלה את הסיכון לסוכרת מסוג 2
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים