מחקר חדש קובע: תזונה עשירה בחלבון עשויה להוריד את הסיכון לשבץ מוחי 0

במחקר שנערך באוניברסיטת ננג'ינג בסין ופורסם בכתב העת Neurology, נמצא כי תזונה יומיומית עשירה בחלבון, ובעיקר חלבון שמקורו בחיות רזות, כמו דגים, עשויה להוריד את הסיכון ללקות בשבץ מוחי ב- 20%.
יתרונותיו של חלבון ממקור צמחי, מבחינה זו של הגנה מפני שבץ, נמצאו כנמוכים בחצי מיתרונותיו של חלבון שמקורו בחיות רזות.
לעומת זאת, חלבון מן החי שמקורו בבשר שאחוז השומן הרווי בו גבוה – אינו מומלץ, שכן השומן הרווי דווקא מעלה את הסיכון לשבץ מוחי.

"המחקר הזה ממש לא ממליץ לאנשים לרוץ לאכול המבורגרים ובשר אדום", מדגיש ד"ר ראלף סאקו, יו"ר מחלקת הנוירולוגיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת מיאמי, "התזונה צריכה להתבסס על צריכת חלבון מן החי ממקור רזה וכן על חלבון מן הצומח".

חוקרים רבים בעבר טענו כבר כי צריכה מוגברת של חלבון מקטינה את הסיכון לשבץ בזכות הורדת לחץ הדם, אך תוצאות המחקרים לא היו חד-משמעיים. המחקר הנוכחי מתבסס על ממצאי מספר מחקרים קודמים, שנערכו על למעלה מ- 250,000 נבדקים ב- 7 מחקרים שונים, ובשל המדגם הגדול – נראה כי מהימנותו גבוהה מאד.

"אם כולנו נהנה מתזונה עשירה בחלבון בריא על בסיס יומיומי, זה יתורגם ל- 1.4 מליון פחות אנשים שימותו מדי שנה משבץ, ועוד אינספור פחות אנשים שישארו עם נכות ומוגבלות כתוצאה משבץ", מסביר ד"ר שינפנג ליו, שהוביל את המחקר.

החוקרים אינם בטוחים מהי הסיבה שהחלבון מגן מפני שבץ, אך נראה כי הוא מסייע בשמירה על גמישות העורקים והורדת הסיכון ללחץ דם גבוה והתפתחות סוכרת, וכך הוא מנטרל גורמי סיכון מוכרים לשבץ מוחי.

לקריאה נוספת: דיאטה עשירה בפרוטאין מורידה את הסיכון לשבץ מוחי

 

One thought on “מחקר חדש קובע: תזונה עשירה בחלבון עשויה להוריד את הסיכון לשבץ מוחי

  1. Pingback: מחקר ישראלי חדש קובע: חשיפה לזיהום אוויר מגדילה את הסיכון לשבץ מוחי - גודי'ז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites