המלצה נהדרת לטיול משפחתי קליל וכיפי: סעו לרמת הנדיב

שילהב צור I מנכ”לית חברת “בשביל הכיף

גני רמת הנדיב. צילום: ChameleonsEye / Shutterstock.com.

גני רמת הנדיב. צילום: ChameleonsEye / Shutterstock.com.

לא רחוק מהמרכז ומהצפון ישנה אטרקציה נהדרת לכל המשפחה מהקטנים ועד הגדולים, המשלבת מספר פעילויות שונות והכל לשמחתנו אפילו בחינם.

גני רמת הנדיב ,אשר בשטחם קבורים הברון אדמונד דה רוטשילד ורעייתו עדה, נמצאים בין המושבה בנימינה לזיכרון יעקב, המקום הוא בבעלות משפחת רוטשילד, הוא מסודר להפליא, נוח מאוד ופתוח לקהל הרחב.
כבר בכניסה ניתן למצוא שני מקומות נעימים לפתוח בהם את ארוחת הבוקר שלנו בין אם זה בחורשת האורנים או במדשאות הירוקות בסמוך לגן השעשועים האקולוגי שצפוי להעסיק את הילדים לזמן ארוך במיוחד.

משם ניתן לצאת לטיול רגוע וקליל מאוד המתאים גם לעגלות ילדים בין גני הזיכרון אדירים והמטופחים להפליא – תוכלו לטייל בגן הוורדים, גן המפלים, הדקלים או הריחות. בנוסף ניתן לחזות בסיפורו המיוחד של הברון בסרט שמוקרן ללא עלות בכל חצי שעה עגולה בסמוך לחנות המזכרות.

אפשרות נוספת שהשמורה מציעה לנו היא לצאת לטיולים על שבילים שונים בפארק הטבע הפראי שנמצא בשטח הפרטי של משפחת רוטשילד –  ניתן לטייל בשביל המעיין אל עין צור בו תוכלו ללכת לצד נקבה המבעבעת כל ימות השנה, לעלות לתצפית מרשימה אל עבר השומרון ובקעת הנדיב וגם לצפות בשרידים ארכיאולוגים מהתקפוה העות’מנית, תוכלו לטייל על שביל האחוזה אל חורבת עקב שהיא בית אחוזה מתקופת הבית השני אשר נבנה מחדש כווילה כפרית בתקופה הביזנטית, תוכלו לבצע מקטע משביל ישראל שעובר במקום ועוד אינספור מסלולים באיזור הפסטורלי של הרמה.

חורבות מבית שני והתקופה הביזנטית בפארק הטבע. צילום: shutterstock.

חורבות מבית שני והתקופה הביזנטית בפארק הטבע. צילום: shutterstock.

 

מעוניינים להמשיך בטיול אל רכס הכרמל? שוויצריה הקטנה מחכה לכם!

ליטפתם פעם צב-ים? טיול אל נחל אלכסנדר

לכל טיולי השבת של ערוץ הטיולים

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites