פורים בטוח לילדים: הנחיות להורים לחג שמח ובריא 0

משנכנס אדר, בכל שנה, מגיעים ילדים ובני נוער רבים לבתי החולים ברחבי הארץ, כשהם סובלים מפציעות ופגיעות שונות האופייניות לחג. אספנו עבורכם מספר הנחיות בטיחות חשובות, כדי שתדאגו שהילדים שלכם יעברו את פורים בשלום:

השתמשו בתחפושות בטוחות והרחיקו את הילדים מאש:
קנו לילדים אך ורק תחפושות המאושרות על ידי מכון התקנים ומסומנות כחוק. בתווית הצמודה לתחפושת מופיעים פרטי היצרן והיבואן וקיימות הוראות אזהרה בעברית באופן ברור בזו הלשון: "נבדק בהתאם לתקן הישראלי 562. הרחק מאש. כביסה מבטלת חסינות אש".
במידה ואתם מכינים תחפושת בבית, המנעו משימוש בצמר גפן ונוצות, שעלולים להיות מאוד דליקים בקרבת אש.
שימו לב שמסיכות לפנים אינן מומלצות לשימוש מתחת לגיל 8, בשל הגבלת שדה הראיה וחוסר נוחות לנשום.

הרחיקו את הילדים מקפצונים ונפצים:

מומלץ להתרחק מקפצונים ונפצים, מכל סוג שהוא, ולמנוע לחלוטין מהם משחק בהם. קפצונים ונפצים עלולים לגרום לילדיכם לפציעות ולכוויות. במידה ובכל זאת נוצרה פגיעה מקפצונים, יש לשטוף את המקום במי ברז, לחבוש את האזור הפגוע ולהגיע מהר ככל האפשר לחדר המיון.

משלוח מנות בטוח:
מכינים משלוח מנות לפורים? יש להקפיד שמשלוחי מנות לילדים מתחת לגיל 7 לא יכילו דברי-מאכל קטנים ופיצוחים כגון: סוכריות קשות קטנות, שקדים, בוטנים, אגוזים, קשיו וגרעינים, וכן חשוב להקפיד שמשלוחי המנות לא יכילו חלקי פלסטיק קטנים, בכדי למנוע סכנה של שאיפה לריאות.
1
יוצאים לחגוג פורים עד-דלא-ידע?
אירועי פורים עלולים להיות עמוסים ורועשים במיוחד. במידה ואתם מבלים עם ילדים קטנים, ובפרט תינוקות ופעוטות, הקפידו שהילדים יהיו לידכם ובהשגחה מלאה, המנעו מאירועים דחוסים במיוחד, שכן ילדים עלולים להמחץ ולהיפגע, והשתדלו שלא להיות בקרבת רמקולים או רעש חזק במיוחד, שאינו בריא לאזניים של קטנטנים.

פורים בטוח לילדים: הנחיות להורים לחג שמח ובריא
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים