מצא את ההבדלים: מה בין פירות ים קפואים ופירות ים טריים 0

מאת אוראל קמחי

לים התיכון החביב שלנו יש שתי בעיות עיקריות בכל הנוגע לפירות ים: האחת היא מצע פירות הים בו לעומת מקומות אחרים שבהם יש לנגוסטינים, לובסטרים, מולים, קוקי סאן ג'ק, סוגים שונים ומגוונים של סרטנים ושרימפסים ועוד המון פירות ים, הים שלנו מאוד מצומצם  וכולל: שרימפס קריסטל, שרימפס אדום, סרטנים, קלמארי וזה די ממצה את תכולתו.

הבעיה השניה חמורה יותר: לאי פירות הים מצטמצם משנה לשנה, מה שמביא לדילול רב בסחורה שמגיעה לשווקים, בין אם הפרטיים ובין אם המוסדיים יותר, דבר שגם מעלה את המחירים שלהם משמעותית משנה לשנה ולכן הגיעה אלטרנטיבה בצורת פירות ים קפואים. לגבי טיבם? אין ספק שפירות ים טריים יהיו לרב טעימים יותר מפירות ים קפואים. רב פירות הים הקפואים מגיעים מהמזרח ונארזים במפעלי ענק בתהליכים לא כל כך טובים, בלשון המעטה, לכן כשהם מגיעים אלינו, הם יהיו בהרבה מקרים חסרי טעם או בעלי מרקם צמיגי או לא נעים, זאת בעקבות תהליך ההקפאה שהם עוברים.

אבל, ויש פה אבל גדול, מצב מצעי ומלאי פירות הים בים התיכון מביא אותנו להשתמש בפירות ים קפואים. אם כבר להשתמש בכאלו, אז לפחות להשתמש בסוג האיכותי יותר. לגבי שרימפס: תמיד עדיף לקנות שרימפס לא קלופים וגדולים יחסית.  המידה המומלצת בעיני היא עשרים ושש שלושים, שזו כמות השרימפס בפאונד אחד. שרימפס לא קלוף יהיה לרב טעים ועסיסי יותר משרימפס מאותו הסוג שמגיע קפוא וקלוף.

אותו דבר לגבי קלמארי: עדיף לקנות אותו קפוא, עם הקליפה הסגולה ועם תוכנו ולנקות אותו לבד, הוא יהיה עסיסי יותר ולא צמיגי כמו הקלוף. בכל מקרה לא לקנות אחד שחתוך כבר לטבעות או חס וחלילה מצופה.

לגבי סרטנים:  יש מוצר של בשר סרטנים נקי אבל הוא הרבה פחות טעים מסרטן קפוא שלם או חצוי, שמפרידים ממנו את הבשר לבד. ההבדל הגדול הוא לא רק בטעם אלא גם במרקם – בין בשר סרטנים מתוק, רך וטעים לבשר סרטנים סיבי ובעל טעמי לוואי.

אם ידכם משגת, גם פיזית וגם פיננסית, אז עדיף לקנות פירות ים טריים ולא פירות ים קפואים. אבל, אם כבר קפואים, להשקיע ולקנות פירות ים איכותיים יותר ובעדיפות לכאלה שעברו מינימום עיבוד במפעלי הענק שמהם הם מגיעים.

תכנים נוספים של אוראל קמחי

מצא את ההבדלים: מה בין פירות ים קפואים ופירות ים טריים
2 (40%) 1 vote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים