מילון האקסטרים השלם: ספארי אופנועי שלג בממלכת נרניה 1

550 קילומטר, מינוס 50 מעלות, 800 סמ"ק של אופנוע ואתם עליו בערבות לפלנד

מאת: רועי גליץ
צלם טבע ומנכ"ל פוטוטבע מסעות בעולם

 

תארו לכם את המצב הבא: אתם נמצאים באמצע אגם, אבל האגם לא נוזלי אלא מוצק, קפוא לחלוטין. הכל מסביב לבן מאופק לאופק והדרך היחידה להתנייד היא על אופנוע שלג. לא מעט ישראלים כבר הספיקו לעשות את טיול הספארי אופנועי השלג המדהים באזור לפלנד, בצפון סקנדינביה. מדובר מסע מאורגן בן 550 קילומטרים מפינלנד לפיורדים הנורבגיים וחזרה.  זו אחת מחוויות הטיולים העוצמתיות שיש ולא בכדי מטיילים רבים חוזרים לעשות אותה שוב ושוב – הנופים הקפואים והתחושה שבאמת הגעתם אל קצה העולם, רק אתם ואופנוע השלג שלכם, מול הסביבה הכי זרה  שיכולה להיות, ממש עולם אחר.

ספארי אופנועי שלג לפלנד

ספארי אופנועי שלג בלפלנד. צילום: shutterstock

לאופנועי השלג מנוע עוצמתי בנפח 800 סמ״ק המספק כוח מתפרץ אדיר שמצליח להתמודד עם כל אתגר. הרכיבה על אופנועי השלג מזכירה קצת רכיבה על טרקטורון משולב באופנוע-ים ואתם חייבים רישיון נהיגה בתוקף. קחו בחשבון שקיימת מדיניות של אפס סובלנות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, וגם באמת בודקים את זה.

אחד האתגרים הגדולים ביותר ברכיבה על אופנועי השלג הוא כמובן מה שמאפשר את השלג – הקור. הטמפרטורות בלפלנד יכולות לצנוח גם למינוס 40 מעלות צלסיוס ולפעמים אפילו גם למינוס 50 בשילוב עם הרוח שנושבת בזמן הרכיבה על האופנועים.
חשוב שאף איבר שלנו לא ייחשף לרוח מאחר ואותו איבר פשוט יקפא ויחטוף כוויות קור עצבנית, לכן חובה למגן את הגוף הכי טוב שאפשר כדי לשרוד בטמפרטורות כאלה – כמה שכבות של בגדים ומעל כל זה חליפת אוברול ארקטית חמה ואטומה לרוח, מגפיים ארקטיות מיוחדות, שני זוגות כפפות וכובע פליז חם ואטום לרוח או את הקסדה של האופנוע. מה לא לובשים? יש משפט בפינית שאומר ״כותנה הורגת!״ ולכן אנחנו נקשיב לחבר׳ה שיודעים הכי טוב ופשוט לא לוקחים כותנה ללפלנד.

ספארי אופנועי שלג בלפלנד ב-85 שניות:

כשתגיעו ללפלנד תרגישו כאילו עברתם ליקום מקביל, ככאילו נכנסתם לממלכת נרניה. שום דבר לא דומה לבית שלנו כאן – אין מים במצב נוזלי, לא רואים בכלל אדמה ואפילו העצים מכוסים בשמיכת שלג עבה ורכה. ההתרגשות כאן מבטיחה דמעות שיקפאו לכם על הלחיים בזמן שאתם חורכים את הקרח על רכובים על האופנוע.

 

 

מילון האקסטרים השלם: אומגה ביערות הגשם
מילון האקסטרים השלם: סנפלינג מפלים
10 בתי המלון הכי מיוחדים בעולם
לעוד רשימות, מצעדים וטיפים של ערוץ הטיולים

 

תמונה ראשית: Suvorov_Alex / Shutterstock.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites