ספורט חברתי – להרוויח פעמיים 2

150 דקות תנועה בשבוע, כל שבוע – מהו הסוד שהופך את המשימה לאפשרית?

ד"ר רחלי ווילף מירון

מחקרים הוכיחו כי, תמיכה חברתית מסייעת לאנשים להתחיל ובעיקר להתמיד בפעילות גופנית. זה קורה בזכות "רשת חברתית" – עם בני משפחה, שכנים או חברים לעבודה, שמספקת לנו חבר או חברים להתאמן אתם וגורמת לנו להתחייב ל"חוזה" עם אחרים – למשל החלטה לעשות הליכה מהירה כל יום שלישי, בשמונה בערב, למשך 60 דקות. כאשר מתאמנים ביחד, מרוויחים פעמיים – גם  בריאות וגם הנאה וחיזוק הקשרים החברתיים.
ספורט חברתי

מה הסיפור שלי? איך הפכתי לשגרירה של פעילות גופנית?

בגיל 14 הותקפתי ע"י בריונים ונפצעתי בעין ימין, מה שחייב ניתוח מורכב. בעקבות הניתוח נאסר עלי להשתתף בשיעורי התעמלות, גדנ"ע ומחנות תנועת הצופים. ביום אחד התהפך עלי עולמי. במקום לשקוע ברחמים עצמיים, ניצלתי את הזמן הפנוי ללמוד בשקדנות, מה שאפשר לי להתקבל ללימודי רפואה. אבל מה עושים עם "עודף האנרגיה"?  מצאתי את עצמי עושה הליכות, שהפכו יותר ארוכות ומהירות. גיליתי שאני מרגישה יותר טוב מפעם לפעם, ממש מאושרת. עדיין לא היכרנו את ה"אנדורפינים" שמשתחררים בהליכה מהירה ומשפרים את מצב הרוח, וגם לא היינו מספיק מודעים להשפעה הטובה של הספורט על הבריאות. הלכתי פשוט כדי לפרוק את האנרגיות וכדי לשחזר את התחושה הטובה. באותן שנים היו מעט סוגי ספורט שהיו מותרים לי, וגיליתי את האושר בהליכה.
בשנים הראשונות הלכתי לבד, עם השנים גיליתי את ההנאה בספורט חברתי. בגלל שיש לי כך כך מעט זמן, אני מרוויחה פעמיים – פעם אחת את הרווחים של הספורט, פעם שניה את הרווחים של ה"ביחד" – אני הולכת עם בן זוגי, קובעת "פגישות הליכה" עם חברותי הטובות ומזה חמש שנים רוקדת בקבוצה של כ-30 נשים, ריקוד שמשלב תנועה, מדיטציה ומוסיקה.
הקבוצה הזו, שמובילה אשה מיוחדת במינה, היא בשבילי מסאג' לגוף ולנפש; דרך לתחזק את הגמישות, שיווי המשקל והכוח, כדי להרגיש טוב עם הגוף שלי; מקום בלי שיפוט ובלי ביקורת שבו כל אחת עושה רק מה שהיא יכולה; ומקום מפגש עם חבורה נפלאה של נשים שמדביקות זו את זו ברסיסי אושר. התמונה היא ממפגש בסטודיו בערב שבועות.
רחלי בלוג

טיפים לסיכום

הדביקו את החבר/ה הטוב/ה שלכם בחיידק האימון הגופני. הם יהיו אסירי תודה ולכם תהיה עוד סיבה טובה להתמיד באימון.

הזמיני את האמהות של גן מיקה או כיתה ב2 לקבוצת הליכה. כך תוכלי להיות מעודכנת במה שמתרחש  בכיתה, הן לימודית והן חברתית.

קבעו עם בן/בת הזוג פגישת הליכה. קבעו מראש נושא לדיון… אני מוצאת את עצמי מחכה לשיחות העומק הללו.

נסו לקבוע פגישת עבודה בהליכה – במקום במשרד, בחדר הישיבות או בבית הקפה הסמוך.

ד"ר רחלי ווילף מירון הנה מומחית לרפואת ילדים ומינהל רפואי ומרצה בכירה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב.

 

ספורט חברתי – להרוויח פעמיים
5 (100%) 1 vote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים