מתכננים מראש: טיול בלתי נשכח בדרום אמריקה 0

מתכננים טיול דרום אמריקאי? קבלו כמה המלצות שוות לארגנטינה וצ'ילה, כולל מקומות שאסור לפספס

מאת: רענן בן בסט I מנכ"ל החברה הגיאוגרפית

טיול ארוך בדרום אמריקה דורש תכנון זמן רב מראש: הוא משלב לא מעט טיסות פנים, ומאתגר מבחינת מקומות לינה. אם מתכננים אותו כמו שצריך, מובטחת לכם חוויה כיפית וחיובית שלא תשכחו גם שנים לאחר מכן. ראשית, כדאי לדעת שחודשי השנה המומלצים לטיולים באזור הם נובמבר עד אפריל. זו תקופת הקיץ בחצי הכדור הדרומי. צריך לקחת בחשבון שהיעד הוא עצום ולכן כדאי לסגור טיסות פנים מראש, ועוד דבר לא פחות חשוב- כדאי לסגור חלק מבתי המלון מראש.

לגבי היעדים עצמם – תחילת הטיול תהיה כמובן באזור בואנוס איירס, עיר הבירה של ארגנטינה והמעניינת מכולן.  לעיר עצמה הייתי מקדיש כיומיים לפחות. ממנה אפשר גם לצאת ליום לאזור הפמפס שם תוכלו לבקר באחת מהחוות המקומיות ולחוות את עולם הגאוצ'ו. משם שווה להגיע בטיסה או באוטובוס לאזור האגמים ולהתמקם בברילוצ'ה, בירת אזור האגמים ועיר השוקולד בה תתקלו במגוון אדיר של שוקולדים, ממקופלות ענקיות עד שוקולד עם פלפלים חריפים, וכמובן אסור לפספס את השוקו החם והסמיך.

ברילוצ'ה

ברילוצ'ה, ארגנטינה

מברילוצ'ה, כדאי לעבור לאזור האגמים הצ'יליאני לעיירה פוארטו ואראס, וגם ממנה לצאת ליומיים של טיולים, מביקור באי הדייגים המקסים צ'ילואה דרך ימי נסיעה מופאים בין אגמים בכול צבעי הירוק שתדמיינו, וכמובן ביקור בהר הגעש אוסרונו אליו אפשר לטפס ברכבל הסקי, ומשם לצאת לשלושה ימים לפארק הטבע המיוחד ביותר בעולם הטורס דל פיינה. הפארק צופן בתוכן מגוון נופי בלתי אפשרי של קרחונים, יערות, ואזור מדברי.
ותזכרו – בפארק עצמו שווה להזמין מלון מראש.

טורס דל פיינה

טורס דל פיינה, צ'ילה

מהפארק חוזרים בנסיעה לארגנטינה לעיירה קלפטה שהיא בירת הקרחונים, וממנה יוצאים לביקור בפריטו מורנו, הקרחון המפורסם של חבל הארץ פטגוניה שמתנפץ אחת לכמה דקות. הקרחון הוא שיא הטיול ומביא אותי תמיד להבין את מקומנו מול הטבע המופלא והעוצמתי.
מקלפטה חוזרים בטיסה לבואנוס איירס, אם יאפשר הזמן אפשר גם לבקר במפלי האיגואסו, כמעט 300 מפלים של מים וצבע, רעש אדיר של זרימת מים (שלנו הישראלי יכול קצת להפריע). זהו טיול השיא מבחינת טבע ,פינוק של בשר, של יין, של מוזיקת טנגו, ואני בטוח שתהנו עד מאד.

 

 

 

מתכננים מראש: טיול בלתי נשכח בדרום אמריקה
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים