חגיגת ממתקים בעוגת יומהולדת של איה תמם, בעלת הבלוג "עוגאיה" 6

מתוך "מיקי שמו עושה בית ספר" – עונה 2

לעוגה בקוטר 22

המרכיבים:

לעוגה:

עוגה בקוטר 22 גבוהה עטופה בבצק סוכר לבן

400 גרם בצק בצבעים ורוד, צהוב, כחול, ירוק, אדום, כתום, לבן

8 מקלות סוכרייה קשיחים וגבוהים

מאפינס אפוי

אבקת איבוק ורודה

סוכריות קטנטנות לעיטור המאפינס

סוכריות עדשים צבעוניות

אבקת סוכר

מים

אופן ההכנה:

קרם נשפך:

על משטח עבודה נקי מפזרים אבקת סוכר ומרדדים בצק סוכר לבן באמצעות סכין מייצרים גלים סביב סביב. מורחים את העוגה במים ומניחים את הבצק הלבן מעל.

סוכריה על מקל מגולגלת:

תחילה יש ליצור נחש מבצק באחד הצבעים הנבחרים. את הנחש מורחים במעט במים באמצעות מכחול ומגלגלים את הפינה הימנית כלפי פנים בצורה של שבלול. לסיום נועצים בזהירות מקל סוכרייה ומניחים בצד ליבוש.

סוכריה על מקל עגולה:

מגלגלים כור בצק לכדור אחיד, נועצים מקל סוכרייה עד אמצע העיגול ומניחים לייבוש (את הייבוש יש   לבצע כאשר  המקל נעוץ בתוך משטח קלקר על מנת לא לאבד את הצורה העגולה).

לאחר שהתייבש מעט, מרדדים משטח דק וקטן מאותו הצבע, ובאמצעות סכין חדה או גלגלת פיצה יוצרים פס דק, את הפס מורחים במים ומדביקים מסביב לכדור העגול.

קאפקייקס:

עוטפים מאפינס בבצק, יוצרים בצק נחש עבה, מגלגלים אותו לצורת ספירלה, כך שיראה כמו קרם.    את הנחש מורחים במעט מים ועוטפים בבצק סוכר לבן מרודד היטב.באמצעות אבקת איבוק ומכחול מאבקים את המאפינס מסביב ויוצרים הצללה לקרם. מעטרים בסוכריות קטנות עגולות.

סוכרית מציצה:

יוצרים עיגול מבצק באחד הצבעים, ובאותו צבע מייצרים 2 משולשים שטוחים, על המשולש באמצעות סכין חורצים פס אמצע ועוד שני פסים אלכסונים מהפס המרכזי כלפי פינת המשולש מימין ומשמאל. באמצעות מים מדביקים  את העיגול במרכז ואת שני המשולשים מימן ומשמאל. נועצים את המאפינס ואת כל הסוכריות שהכנו בעוגה ומגישים.

 

מתכונים נוספים מתוך "מיקי שמו עושה בית ספר"

חגיגת ממתקים בעוגת יומהולדת של איה תמם, בעלת הבלוג "עוגאיה"
3.5 (70%) 2 votes

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים