צפו: זה מה שיצא בניקוי האוזניים – האם זהו הסרטון המגעיל בעולם? 8

סטפן ברגס רק רצה לנקות את האוזניים… בתקופה האחרונה, אוזן ימין הציקה לו, והוא הרגיש שעליו לגשת לרופא לניקוי שעווה שגרתי.
אלא שמה שקרה בחדר הרופא לא היה שגרתי כלל, ולראיה – ברגס העלה את הסרטון של ניקוי האוזן שלו ל- YouTube, והסרטון הפך במהרה לויראלי ונצפה כבר על ידי קרוב ל- 6 מליוני גולשים ברחבי העולם.

סטפן ברגס הוא צעיר אוסטרלי, שפנה לרופא אף אוזן גרון, לצורך ניקוי השעווה המצטברת באופן טבעי באוזניים. בזמן שהרופא ביצע שטיפה פנימית של אוזנו של ברגס, יצא מתוכה גוש ענקי ודוחה למדי של שעווה, בגווני צהוב-שחור, שמראהו כשל חרק גדול.

מאיפה הגיעה השעווה לאוזנו של סטפן ברגס?
שעוות אוזניים היא חומר טבעי שנוצר בתוך האוזן במטרה לשמור עליה נקיה ולהרחיק ממנה חיידקים. באופן טבעי, השעווה נוצרת בתוך האוזן ועם הזמן נדחפת החוצה, אל מחוץ לאוזן, כששעווה חדשה מחליפה אותה. אך לעיתים, המנגנון הטבעי הזה של ניקוי האוזן אינו פועל באופן מושלם, ונוצר הצורך לנקות מצבורי שעווה ש"נתקעו" בתוך האוזן.

כיצד מנקים שעווה מהאוזניים?
אנשים רבים משתמשים בקיסמי אוזניים כדי לנקות את השעווה מן האוזניים, אך למעשה, מה שהם עושים, זה לדחוף את השעווה פנימה, וכך להרוס את פעולת הניקוי הטבעית של האוזן, מה שעלול לגרום לדלקות אוזניים וגרון, פגיעה באוזניים וירידה בשמיעה.
במקום זאת, כאשר נוצר הצורך לנקות את האוזניים, יש לפנות לרופא אף אוזן גרון, והוא יבצע שטיפה (בדומה לזו שבוצעה באוזנו של סטפן ברגס) ויוציא את שאריות השעווה המיותרות מהאוזניים, בצורה בריאה ובטיחותית. חל איסור מוחלט על ניקוי האוזניים באמצעות קיסמים.

צפו: זה מה שיצא בניקוי האוזניים – האם זהו הסרטון המגעיל בעולם?
3.4 (67.69%) 13 votes

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים