יוקרה בגובה העיניים: גופי התאורה של יואב שביט 1

יואב שביט הוא אמן ומעצב שעבודותיו הוצגו במוזיאון תל אביב, בבית האמנים בירושלים, בסותביז, שבוע העיצוב ובגלריות שונות בעולם. הסטודיו של יואב, שפועל מ-2002, מתמחה בעיצוב וייצור פריטים יחידניים (Tailor Made) עבור לקוחות פרטיים, מוזיאונים ומוסדות. מתוך אותו רצף של יצירה, לוקטו כעשרים חפצים מעוצבים שנוצרו מתוך תפיסתו הייחודית של האמן, והותאמו לייצור סדרתי.

עבודה של יואב שביט. צילום: ליאת אלבלינג

עבודה של יואב שביט. צילום: ליאת אלבלינג

השבוע משיק יואב שביט קולקציית מוצרים שהיא תוצאה של תהליך בן יותר מעשר שנים. בקולקציה שלוש סדרות: Wonder, Naturally Wild, ו-"אין דברים כאלה". היצירות מתאפיינות באלגנטיות והקפדה אבל הן אינן סטריליות ומנוכרות; הן יוקרתיות אך אינן ראוותניות; הן מעוררות השתאות ובו בזמן משחקיות ומשעשעות. ביום שישי ה-25.12 יתקיים אירוע מכירה חד פעמי ליחידים.

עבודה של יואב שביט. צילום: ליאת אלבלינג

עבודה של יואב שביט. צילום: ליאת אלבלינג

שביט רואה ביצירה תכלית. בדומה לאמנים המודרניסטיים מתחילת המאה ה-20, מבקש האמן להיות מנותק מהעולם ככל האפשר, במטרה להתבונן, להשקיף, לשקף. לפיכך, הפריטים בקולקציה לא עברו תהליך של מיתוג והם דומים באופיים לפסל, גם אם יש בהם תועלת פונקציונאלית ברורה.הקולקציה מורכבת משלוש סדרות:

Wonder – סדרת מוצרים מפורניר, עץ מלא ונייר, הכוללת בעיקר גופי תאורה תלויים המשרים תחושה של ריחוף. מקורות ההשראה לסדרה הם טבעיים – מדגים וסרטנים ועד פרפרים, והתוצאה היא מעודנת ומוקפדת.

Naturally Wild – סדרה שעושה שימוש חדשני בחומרים מקומיים כגון מחטי אורן וסירה קוצנית. מקורות ההשראה לעיצוב הם מלאכותיים ואייקוניים. פראיות החומרים הטבעיים מתבלטת אל מול הקווים ההנדסיים שלתוכם הם נוצקים. הניגוד בין האקראיות הכאוטית לסדר נותנים לחפצים את עוצמתם.

אין דברים כאלה – סדרה הבוחנת מונחי יסוד בעיצוב כמו 'יציבות' ו'נועם', ומציעה תפקוד טקסי עכשווי לשימוש בחפצים בחיי היום יום. חלק מהמוצרים נשענים על הקיר, חלקם מתנדנדים במתכוון ובחלקם נעשה ניסיון לשקף תחושות מתוך ההוויה האנושית, בניגוד למה שמקובל בעולם העיצוב.

עבודה של יואב שביט. צילום: ליאת אלבלינג

עבודה של יואב שביט. צילום: ליאת אלבלינג

 

מתי: 25.12, יום שישי, 10:00-14:00

איפה: אלפרד, סמטת שלוש 5, תל אביב

לפרטים נוספים:

עמוד הפייסבוק Yoav Shavit Studio

אתר סטודיו יואב שביט

יוקרה בגובה העיניים: גופי התאורה של יואב שביט
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים