מאת רותם ליברזון

עוף ממולא הוא מעדן.

מבחוץ הוא שחום ומדיף ריחות צליה נפלאים ובפנים – הפתעה. מילוי רך מלא טעמים מנוגדים שיוצרים איזון עם המנה. יש המון מרכיבים שאפשר למלא בהם את העוף. אני ממלאת את העופות שלי כמעט בהכל; בדגנים, בקטניות ובעיקר אני אוהבת לייצר שילובים.

אורז הוא המילוי הרגיל והמוכר אבל קינואה היא פשוט נהדרת.

היא מכילה כמות גדולה של חלבון ואינה מכילה גלוטן, מה שהופך אותה ראויה לחולי צליאק.

ישנם שלושה סוגים של קינואה :האדומה, השחורה והלבנה ואפשר לשחק ביניהם, כך שיוצאים צבעים ססגוניים. חשוב לשים לב שכאשר ממלאים את העוף בקינואה,  עושים זאת בשילוב נכון של הקינואה עם מרכיבים נוספים.

קינואה לבדה לא תחזיק מעמד כמילוי והיא תצא  כעיסה רטובה מדי וחסרת אופי. הדרך הנכונה היא לשלב את הקינואה עם צנוברים, ירקות שונים, חמוציות או כל פרי יבש אחר, בשר טחון, קוביות של פרגית מטוגנת ואפילו עדשים או אורז מלא.

תמיד עדיף להכין מלית מורכבת יותר ומלאת טעמים שונים עם טקסטורה שונה. הקינואה מטבעה רכה, ולכן עדשים או צנוברים יעניקו לה את "הקרנצ'יות" המתבקשת.

גם אורז מלא ששומר על מרקם נגיס ייתן ערך מוסף למילוי שכזה. אל תשכחו לתבל את המלית לפני שאתם מכניסים אותה לעוף ולטעום ממנה. אם היא טעימה לכם היא תהיה טעימה גם אחרי הבישול. אני ממליצה לבקש מהקצב להוציא מהעוף את רב העצמות וכך יהיה מקום רב יותר למילוי. את שאריות המילוי אפשר להניח ליד העוף ולהוסיף להם עוד ירקות. מכניסים לתנור לשעה וחצי או עד שהעוף יוצא שחום וריחני והמילוי מוכן. בטוחה שייצא לכם מילוי נפלא לעוף!

עוף ממולא: רעיונות למילוי העוף
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים