xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com

החג כבר כאן, וזה הזמן למלא אותו בכמה אירועים שווים במיוחד לבילוי משפחתי. שיהיה חג שמח!

בית שאן: האימפריה חוזרת

הקיסר מגיע לסקיתופוליס (בית שאן) ומזמין את העם לחוויה לילית ייחודית, לקול צלילי הנבל ובמופע להטוטי אש, יחד עם שוק לאורך הקארדו ומאכלים של נשות סקיתופוליס. מוזיקאי אומן ידגים את כלי הנגינה שהגיעו ממרחבי האימפריה הרומית. הכול קורה בלילה לאורם של לפידי אש הפזורים באתר יחד עם חיילים רומיים האחראים על הסדר, ורוכלת השוק שמחלקת לתושבי העיר תבלינים ושיקויים לרפואה.

היכן: גן לאומי בית שאן I מתי: ימי רביעי וחמישי 16-17.10, בשעות 18:30- 22:30  I ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

בית שאן: האימפריה חוזרת I צילום: טל גליק

בית שאן: האימפריה חוזרת I צילום: טל גליק

 

ציפורי: סוכות של שלום
חוויה מעצימה ואינטראקטיבית בגן לאומי ציפורי: בפעילות למשפחות וילדים בחג הסוכות נשלב בין מסורות החג לתקופת המשנה והתלמוד. ברחובות העיר העתיקה יוקמו ארבע סוכות החג: סוכת אתרוג, סוכת לולב, סוכת הדס וסוכת ערבה, ובקרבתן יפגשו המבקרים שחקנים בדמויות מימי המשנה והתלמוד: רבי יהודה הנשיא, רבי עקיבא, ריש לקיש ואלישע בן אבויה. המבקרים ייחשפו למלאכות קדומות וייהנו מפעילויות מגוונות: מופע מוזיקה, שחקנים, בעלי מלאכה קדומים, חוויה דיגיטלית אינטראקטיבית, סדנת חפירה, משחקי רחוב, סדנת כתב עברי קדום וסיורים מודרכים. כמו כן יהיו סדנאות יצירה בפסיפס, צביעת כדי חרס וכבישת זיתים בתשלום סמלי.

היכן: גן לאומי ציפורי I מתי: שלישי ורביעי 15-16.10, בשעות 15:00-10:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

גן לאומי ציפורי I צילום: מנו גרינשפן

גן לאומי ציפורי I צילום: מנו גרינשפן

 

אלון הגליל: פסטיבל בוצרים ונהנים ביקב יפתחאל

יקב יפתחאל באלון הגליל מזמין לפעילות בציר ייחודית הכוללת את תהליך הכנת התירוש- מהענב ועד לבקבוק. פעילות משותפת בכרם בבציר ענבים ידני, ובהמשך, בין צל עצי האקליפטוס, ממשיכים בהכנת יין התירוש- הפרדת הענבים מהאשכולות, מעיכת הענבים, סחיטת ענבים, סינון ומילוי התירוש לבקבוק אישי, פיקוק בפקק שעם ויצירת תווית אישית. התהליך כולו מתבצע בעבודת ידיים ובעזרת מכונות המתאימות לילדים. הפעילות תלווה בהדרכה צמודה ולאחריה יתקיים ביקור ביקב, בו ניתן לצפות בסרט המתאר את תהליך הכנת היין.

לסיום, הילדים מוזמנים למתחם משחקי העץ והג'ימבורי, והמבוגרים מוזמנים למרכז המבקרים של היקב- שם ניתן לטעום ממגוון היינות וליהנות מגבינות עיזים משובחות וטעימות דבש, גם הוא מתוצרת המשק.

היכן: יקב יפתחאל, אלון הגליל I מתי: הפעילות תתקיים בראש השנה ובסוכות  28.9-1.10, ו-12-21.10 או עד גמר הענבים. (מומלץ להתקשר לוודא לפני הגעה) בין השעות: 10:00-14:00 כמה: משתתף (בוצר): 45 ₪, מלווה: 30 ₪. פלטת גבינות עיזים, קפה, קרטיבים ושתייה קלה בתשלום נוסף.

בוצרים ונהנים ביקב יפתחאל I צילום: אדווה אופיר

בוצרים ונהנים ביקב יפתחאל I צילום: אדווה אופיר

 

קיבוץ סאסא: סדנת "המדענים הצעירים" 

גלידה זה עניין לשפים?  או אולי עניין למדענים? – גם וגם. בסדנת המדענים הצעירים של גלידת בוזה יהנו המשתתפים מהצצה לעולמו של איש הגלידות ומקבלים הסבר בצורה פשוטה וברורה על התהליך המדעי של הכנת הגלידה, מערבבים טעמים כמו שפים אמיתיים , מכינים גלידה בטכניקות שונות וכמובן אוכלים ממנה.

היכן: גלידת בוזה, קיבוץ סאסא I מתי: חוה"מ סוכות:  14-21 באוקטובר, בשעה: 10:30. ב-20 באוקטובר לא תתקיים פעילות. משך הסדנה כ–60 דקות I כמה: מחיר ילד: 60 ₪ מבוגר מלווה ראשון: 20 שקל (חובה מלווה מבוגר למשפחה) מבוגר מלווה שני: 60 שקל

סדנה בבוזה צילום מאשה

 

שמורת החולה: הבית של בעלי הכנף
שפע של פעילויות לסוכות בשמורת החולה. שמורת החולה היא בית גידול לבעלי כנף, יונקים, זוחלים, דו-חיים וצמחים. בית זה הוא שריד של ביצה מפוארת ומקום בילוי לכם, כי פה תיהנו מטבע, היסטוריה ועופוריה. לכבוד סוכות קישטנו את החורשה בשלל פעילויות מהנות במיוחד. מה מצפה לכם? זיהוי עופות, שירי ציפורים, דמויות ענק של מוטת כנפיים, ועוד. כמו כן הכנו תחנה מיוחדת על הדוברה ההיסטורית, ובה סיפור על ייבוש הביצה, ברווז משויש וסקרים שנעשים בשמורה. בסיום הפעילות תוכלו לצאת לסיור עצמאי על השביל הצף והמרשים ולבקר במיצג העופוריה.

היכן: שמורת טבע החולה I מתי: חמישי ושישי 17-18.10, 14:00-10:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויים.

שמורת החולה I צילום: דורון ניסים

שמורת החולה I צילום: דורון ניסים

 

אפולוניה: משחקים בעבר

משחקים במשחקים עתיקים בינות העתיקות באפולוניה: חשבתם פעם מאיפה הגיע אלינו משחק הדמקה? מי המציא את משחק השח מט ומי שיחק במשחק ה"טחנה" ואיך קשור לכל אלה הסביבון?

מוזמנים ליומיים של משחקים לכל המשפחה, חלקם עתיקים ופחות מוכרים בימנו, חלקם עדיין מוכרים ואהובים מאוד. מוזמנים לשחק – ולגלות מה מקורם של המשחקים, מי שיחק בהם ומתי, ולמי היה אסור לשחק, מאיזה אזור בעולם הגיעו אלינו ואיזה משחק נמצא ממש כאן באתר. אל עולם המשחקים מן העבר יצטרפו דמויות ססגוניות ברוח התקופות המיוצגות בחלק מהמשחקים וסיורים מודרכים.

היכן: גן לאומי אפולוניה I מתי: שני ושלישי 14-15.10, בשעות 11:00 – 15:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

משחקים קדומים באפולוניה I צילום: נעמה טוכפלד

משחקים קדומים באפולוניה I צילום: נעמה טוכפלד

 

מחלבת צאלה: חוגגים סוכות 

במהלך סוכות יתקיימו במחלבת צאלה סיורים מודרכים במשק הכוללים את סיפור המקום, ביקור בדיר הכבשים כולל ליטוף והאכלה וטעימת גבינות. ארוחות בוקר חלביות כשרות, סלי פיקניק בהזמנה מראש מארזי שי מוכנים ובהרכבה עצמית, מעדניית הגבינות פתוחה ברצף, וגלידת יוגורט כבשים ייחודית.

היכן: משק צאן, סמוך למושב עין הבשור I מתי: שני ושלישי 15-18.10, 9:00-16:00, 13,20.10 עד השעה 14:00.  I הכניסה לאתר ללא תשלום. השתתפות בסיור בעלות של 25 ₪. למשתתף מגיל 4.

מחלבת צאלה I צילום: לבנת גינזבורג

מחלבת צאלה I צילום: לבנת גינזבורג

 

ממשית: "הכפר הנבטי" 

אתם מוזמנים להציץ לחיי כפר נבטי קדום שכמו עמד מלכת לפני אלפיים שנה. סוחרים אותנטיים יפרסו את מרכולתם: בזאר של  שטיחים, "ענתיקות", רקמות, כלי נחושת, תבלינים, מור ולבונה ועוד. לצידם דוכני אומנים ומלאכות מסורתיות: ניפוח זכוכית, קדרות, ליבוד, קליעת סלים, צורפות, פיסול באבן, ציור בחול ואריגה. כל זה בליווי מוזיקה חיה וריקוד ובאווירה ציורית. בכפר תמצאו את "המבצר", מרחב בריחה חוויתי לכל המשפחה.

כל משפחה תקבל מפת אוצר ותחפש מטבעות זהב מתוך "מטמון ממשית". (המשחק בתשלום 30 ₪ לכל המשפחה). "שיירת גמלים" ציורית וססגונית, עמוסה כל טוב ומלווה בשחקנים ונגנים, תגיע לכפר שלוש פעמים ביום – בשעה 11:00, 13:00, 15:00. סיורים מודרכים בסמטאות הכפר יצאו בכל שעה עגולה משעה 10:00.

בכפר יש גם בית קפה ציורי ומגוון דוכני מזון (בתשלום) וכן שפע סדנאות, פעילויות ומוקדי עניין לילדים (ללא תשלום). בכל ערב יתקיים טקס נבטי שבטי ללנים בחאן הנבטי.

היכן: גן לאומי ממשית I מתי:  שלישי עד שבת  15-19.10, משעה 10:00 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

אילת: פסטיבל בירה בים האדום 2019

 

פסטיבל הבירה בים האדום, פסטיבל הבירה הגדול בישראל, יציין השנה את שנתו השביעית, עם 40 טעמים שונים של בירות ממגוון רחב של מותגים מוכרים בינלאומיים לצד מבשלות בוטיק מקומיות ואיכותיות. עשרות טעמי בירה מהארץ והעולם, עם נציגות מג'מייקה, צרפת, יפן ועוד, מגוון גדול של בירות ישראליות מרחבי הארץ וכן הופעות חיות של מוניקה סקס, התקווה 6, מוש בן ארי וטונה. בואו!

היכן: טיילת אילת, רחבת קניון מול הים I מתי:  שני עד חמישי 14-17.10, החל מ- 19:00 I הכניסה חופשית

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *