אסף בייקר

קונדיטור ומורה לקונדיטוריה בביה"ס "בישולים"

לא בכדי "בייקר" זהו שם משפחתו. אסף הגיע למקצוע מתוך תחביב, מגיל צעיר מאד הוא נמשך לעולם הבישול והקונדיטוריה.

אחרי השירות הצבאי הוא הצטרף להוריו לשליחות דיפלומטית לאוטווה שבקנדה, שם גילה את בית הספר המפורסם לבישול, ה"קורדון בלו", בו הוא למד גם בישול וגם קונדיטוריה.

עם חזרתו ארצה, היה אסף שותף לפתיחת מסעדת ה"סושיאל קלאב" בתל אביב, עבד במלון "המלך דוד" בירושלים, ב"אידלסון 10" וב"טאטי".

המומחיות של אסף היא בעיקר בתחום הסוכר והמתוקים: עוגות, עוגיות, עוגות ראווה, פטיפורים, שוקולטרי, פטיסרי וקונפיסרי (עולם הממתקים).

המוטו של אסף בחיים: החיים הם לא פיקניק. אבל הם בהחלט טובים עם בקבוק שמפניה, מאפים טריים וקאפקייקס.

מבין תחביביו (חוץ מלבשל): קולנוע, מסעדות, אוכל טוב, מוסיקה, טיולים לחו״ל.

המנה שהוא הכי אוהב להכין: קראמבל תותים אפוי

המנה שהוא הכי אוהב שמכינים לו: בראוניז ברוטב שוקולד חם עם קצפת

חומרי גלם שמככבים במנות שלו: מוצרי חלב (שמנת, חמאה, חלב)- מת על חלב, חולה על חמאה, מוסים עטירים בשמנת, עוגות בחושות עם שמנת חמוצה, בצק עטיר חמאה, פאנקייקס עם רוויון, קאפקייקס עם ציפוי קרם גבינת שמנת או קרם חמאה.חמאה, חמאה, חמאה! (המסר הועבר?!:))

חוויה מתסכלת שאסף חווה במטבח: אסף הכין קרם חמאה עם חלבונים מוקצפים, לא משנה מה הוא עשה, הקרם תמיד התפרק לו בסוף. עד היום הוא מפחד להכין קרם חמאה עם חלבון מוקצף. לא משנה מה יגידו לו, שום דבר לא יעבוד; הוא ניסה הכל; להוסיף סוכר, לערבב מהר יותר, לחמם על באן מארי או עם מבער... כלום! הוא לא עושה קרם חמאה עם חלבונים!!! אוקיי??? חוץ מזה הוא אף פעם לא נכשל בכלום ואין מצב שהוא יוצא ממנו מתוסכל! (הגזמנו קצת, כן?!:))

אסף מחכה לשאלות שלכם על כל מה שקשור לעולם האפיה והקונדיטוריה, הוא יעזור לכם להבין איפה טעיתם במתכון האחרון שלא יצא בדיוק כפי שתיכננתם ויסביר לכם איך תשתפרו כבר בפעם הבאה שתחליטו לאפות!

מעונינים לפנות אלי ישירות

מלאו את הטופס