אוראל קמחי

שף ובעלים של מסעדת "פופינה"

אוראל גילה את האהבה שלו לבישול כשהיה מ"מ במוצב מבודד, שם הוא החל לבשל, התאהב בתהליך והחליט שכשהוא ישתחרר הוא ילמד בבית ספר לבישול.

הוא למד ב"תדמור",  עבד כסו שף במסעדת "קזנקי", כשף במסעדת "קבלייר", התמחה ב"ארזק" בסן סבסטיאן ואצל ג'ואל רובושון בפריז), והעביר סדנאות לבני העשירון העליון בניו-יורק.

הוא מתמחה במטבח האירופאי ואוהב במיוחד את המטבח הצרפתי והאיטלקי  אבל לא מתקבע על יבשת אחת, גם למטבח היפני הוא מאד מחובר.

בשנת 2011 השתתף אוראל בתחרות הבינלאומית של השף הטוב ביותר בעולם עד גיל 30 שנערכת על-ידי 'סאן פלגרינו' אחת לשנה וזכה במקום הראשון!

 

המוטו של אוראל: חיה כדי לאכול ולא להפך!

מתחביביו:  לא רק לבשל, גם לאכול! לטייל ולשלב בין אוכל וטיולים; לעצור במחלבה בדרך לצימר במדבר על מנת לקנות גבינות טובות, לשמוע מוסיקה טובה ולפעמים, כשיש לו זמן, אפילו לנגן. וגם לרכב על אופניים, לא בשביל האימון הגופני אלא עבור השקט והרוגע שרכיבה ארוכה מאפשרת.

המנה שאוראל הכי אוהב לבשל: הכל! הוא נהנה מהתהליך ולרב גם מהתוצאה!

המנה שאוראל הכי אוהב שמבשלים לו: שניצל! ואם הדר, אשתו, ממש בקטע של לפנק את אוראל, היא שמה את השניצל במקרר, אין על שניצל קר!

חומר גלם אהוב: דגים! יש לו המון מנות עם דגים, האופציות ״לשחק״ עם חומר הגלם הם פשוט לא נגמרות.

מתכון שאוראל התקשה בו:  לפני תחרות השפים בה השתתף באיטליה, הוא הכין  עשרות וריאציות של המנה שהיתה לו בראש על מנת לשכלל אותה ולהפוך אותה למנה שזכתה בסוף בתחרות. אבל הדרך לא היתה קלה; כמות המנות שיצאו לא טעימות בדרך להתהוות למנה המנצחת, היתה עצומה. זה היה מתסכל אבל בסופו של דבר משתלם מאודJ

 

 

אוראל הוא אבא לאחת ועוד אחד בדרך, והוא שף ובעלים של מסעדת "פופינה" בתל אביב.

אוראל הוא המומחה שלנו לכל מה שקשור לחומרי הגלם השונים, בחירתם והטיפול הנכון בהם -  מה שיבטיח את הכנת המנה המושלמת!

 

מעונינים לפנות אלי ישירות

מלאו את הטופס