איפה הכי כדאי לאכול גלידה? "ביס חדש" עם גיל אקרמן 0

212מאת גיל אקרמן

ישראל היא מדינה חמה. אפשר אפילו להגיד רותחת. בדרך כלל יש לנו קיץ של מאתיים ומשהו יום בשנה, ומה יותר טוב מלשבת ביום קיץ מהביל, במזגן, וללקק גלידה טובה?!

עד לפני חמש עשרה – עשרים שנה, היו פה גלידות בעיקר תעשייתיות – שטראוס, עלית וכאלו, וכמה גלידריות "פרופר", די ותיקות: גלידת באר שבע, אלדו וכמובן המיתולוגית מכולן, גלידה מונטנה.

בעשר השנים האחרונות, נוצר ביקוש די גדול לגלידות בוטיק: טבעיות, עם טעמים מיוחדים, רכות, טעימות יותר וגם בריאות יותר. מה שנקרא באיטלקית: ג'לטו. לשמחתנו, ישנם כמה בתי גלידה שכבר כמה שנים מצליחים לייצר גלידות מדהימות, שלא נופלות מאף מתחרה איטלקי שטעמתי.

גלידריית בוטיק הכי ידועה ביום בישראל היא ללא ספק וניליה, שהוקמה לפני שלוש עשרה שנים בחנות קטנה במתחם בזל. היא היתה הראשונה להביא טעמים אקזוטיים כמו קמפרי אשכוליות, תה ירוק, פופקורן ועוד כמה יציאות לא שגרתיות. מה שבטוח אם למישהו היה קודם ספק, אז וניליה הוכיחה שגלידה זה "ביזנס" לכל דבר.

עם הזמן נוספו לרשימה אייסברג המצויינת, "על-מקל",  הגלידה עם הקונספט המגניב שכל הגלידות שלהם הן כמו ארטיק על מקל, הסיציליאניתעם גלידת הפיסטוק הכי פיסטוקית שיש, ואיך אפשר בלי אניטה הייחודית, שכבר כבשה את נווה צדק ודרום תל אביב, ואפילו פתחה סניף ראשון באוסטרליה!

ואם כבר בוטיק, אז עדיין לא התחלנו לדבר על הגלידות המטורפות של דיוויד פרנקל במסעדת פרונטו ושל סאני דרעי בטוטו. אבל אם מתעכבים רגע על גלידות "מהדור החדש" אז חייבים לדבר על בוז'ה, גלידה בערבית. גלידת "הדו קיום" של השותפים זיו וסויטאת, שעשתה את הדרך ההפוכה לתהילה: קודם נהייתה שם בדבר בתרשיחא שבצפון, ורק לאחרונה עשתה עליה לעיר הגדולה. הגלידה מיוצרת על המקום מחומרים טבעיים ושומרת על האלמנט שעושה גלידה למופלאה כל כך: הכל פרש. יש סורבה ליצ'י עם ארומה של פרי אמיתי; יש מסקרפונה תאנים; יש את טעם הבית: קשיופאה,שזו גלידת אגוזי קשיו עם טופי מלוח. טעים.

אז בגלידה, כמו בחיים, הגלגל מסתובב, ומלאכות יד שכבר שכחנו מהן, עושות מתישהו קמבאק אחרי כמה שנים, בצורה "אורגנית" יותר. מלומדת יותר.

לא יודע מה אתכם, אבל ממש בא לי גלידה.

תכנים נוספים של גיל אקרמן

איפה הכי כדאי לאכול גלידה? "ביס חדש" עם גיל אקרמן
3 (60%) 1 vote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים