בפרק השני בתכנית המדריך לקניית דירה, שרית וינו אלעד פוגשת מומחים ומקבלת מהם טיפים לקניית דירה.

דני דניאל, מנכ"ל MNA מחקרי נדל"ן, שולח את שרית וינו אלעד למשימות שילמדו אותה את כל הפרטים על האפשרויות השונות לקניית דירה, סוגי דירות (דירת יוקרה, דירה "על הנייר" או יד שנייה) ושאלת השאלות – לקנות דירה דרך תיווך או עצמאית? ולא פחות חשוב: למה כדאי לשים לב כשפונים למתווך?

המדריך לקניית דירה – טיפים מהמומחים

שרית פוגשת את המתווך איציק לוי, שמציג בפניה דירות שונות ומספר לה על נסח הטאבו שמומלץ להוציא במשרד המשפטים לפני ביקור בדירה, ונותן טיפים איך להתרשם נכונה מדירה.

עירון בציר, מנהל מכירות, מרום נווה, מספר לשרית על היתרונות שבקניית דירה על הנייר (מחיר זול יותר, אפשרות בחירה מתוך מגוון דירות, אפשרות להכנסת שינויים בתכנון), על הדרכים להבטיח שהקונה מוגן, ועל הדרכים להמחיש בפני הקונה הפוטנציאלי איך תיראה הדירה בסופו של דבר.

בהמשך מגיעה שרית לאתר הבנייה לפקח שאכן הבנייה מתקדמת לפי התכניות, ונתקלת בקשיים בלתי צפויים. רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוס, ממליץ לשרית להגיע לאתר הבנייה עם מנהל העבודה של הקבלן עוד לפני הריצוף והטיח, ומסביר מה כדאי לבדוק בכל שלב (למשל, נקודות חשמל ומים, את כל סוגי הריצוף והקרמיקה, את המטבח).

שרית יוצאת לברר הכל על דירות יוקרה, ופוגשת את נדב ליסובסקי, סמנכ"ל שיווק, ב. יאיר, שמספר מהם האלמנטים היוצרים "פורייקט יוקרה" (מיקום, נגישות, אוכלוסיה, שירותים ותדמית). גד הלפרין, אדריכל פנים, מספר על המאפיינים של דירת יוקרה (מרחב החדרים, גודל החלל הציבורי, גודל הפתחים, תכנון תאורה וחומרים).

דני דניאל מזכיר לשרית שיש אפשרות לקחת בבנק גם משכנתא במימון גבוה, והיא פוגשת את צילה דסקל, מנכ"ל EMI, שמספרת לה את כל הפרטים. מדובר משכנתא בשיעורי מימון של עד 90% ממחיר הדירה, שדורשת גם ביטוח. צילה מפרטת את הקריטריונים של הבנקים וחברות הביטוח.

המדריך לקניית דירה – פרק 2
5 (100%) 1 vote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים