דני דניאל, מנכ"ל MNA מחקרי נדל"ן, מזכיר כי את עיצוב ותכנון הבית עושים לא בשלב הסופי, אלא דווקא בתחילת הפרויקט, בשלב הבנייה. הדבר חשוב במיוחד בדירות קטנות, שבהן התכנון הוא קריטי ליצירת תחושה מרווחת. שרית וינו-אלעד מגיעה לראות פרויקט דירות בפלורנטין, ופוגשת את שמעון מרמלשטיין, אדריכל פרוייקט פלורנטין 2. שמעון מספר על האופי הייחודי של הפרויקט – דירות חדשות, קטנות וברות השגה וכיצד מתכננים דירה קטנה באופן חכם.

שרית פוגשת את אריאל שניאור, אדריכלית פנים, שמספרת על עיצוב הפנים לחללים גדולים, הכולל תכנון תאורה נכון, צבע לקיר, העמדת תמונות בחלל. היא מספרת גם על הטרנד של הלופט, המשנה את הפרופורציות של חלל הבית.

שרית מתעקשת על עיצוב ייחודי גם בתוך פרוייקט, ומבינה מדני שהדבר קשור למפרט הטכני. היא פוגשת את שלום דוידוב, מנהל מכירות בפרוייקט שירת השרון, שמספר על המפרט הטכני; המפרט הטכני כולל את סוג הריצוף, סוג הקירות והמטבח, הכלים הסניטריים, נקודות חשמל, מיקום הכלים הסניטריים, השקעים והמנורות – כל הדברים שנותנים לדירה בסופו של דבר את הטאצ' האישי.

בהמשך מבקרת שרית באולמות תצוגה של כלים סניטרים, ומסתחררת ממגוון הברזים, הכיורים, האסלות והאמבטיות. היא פוגשת את אייל דואניאס, מנכ"ל משותף MODY, שעוזר לה להבין מאיפה מתחילים ולהתמצא בין האפשרויות והסגנונות והשונים. משם היא ממשיכה לבחירת המטבח, ולשם כך נעזרת ברוני מרדכי, מנהל מכירות "ונטה קוצ'ינה מטבחים", שמסביר שארון המטבח מחולק לגוף, חזית ופרזול, מספק הסברים על החומרים השונים ומדגים שלל חידושים בתחום העיצוב למטבח.

 

לפרקים נוספים של המדריך לקניית דירה

המדריך לקניית דירה – פרק 4
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים