פגשנו את נסטור סנדבנק, אדריכל שמתכנן ומעצב וילות, בתים, דירות גג, משרדים ובתי עסק, לשיחה על עיצוב מודרני.

העיצוב המודרני שואב השראה מהאדריכלות המודרנית שהתפתחה בשנות השלושים של המאה הקודמת כתוצאה מהמהפכה התעשייתית. המאפיין העיקרי של הסגנון המודרני הוא בנייה פשוטה וחפה מקישוטים, המבוססת על צורות גאומטריות ועיצוב התומך בפונקצינליות של המבנה. מדובר בעיצוב נקי, מינימליסטי ואסתטי, והמוטו שלו הוא less is more, כדברי האדריכל מיס ון דר רוהה. הפשטות של הסגנון המודרני נובעת מתכנון נכון וקפדני.

20

תמונה באדיבות “הנס נגרות

האור בבית משפיע מאוד בעיצוב המודרני, ונעשה שימוש בדרך כלל בצבעים בהירים – לבן, קרם, אפור וחבריהם. אלמנטים נוספים היוצרים את הסגנון המודרני הם רהיטים מרחפים שיוצרים מראה גאומטרי ברור, וכן תאורה שקועה, מרחפת ונסתרת וגופי תאורה פשוטים וחלקים. גם מדרגות מרחפות ומעקות כבלים או מעקות זכוכית ושימוש באלמנטים טרומיים.

IMG_0125

תמונה באדיבות “הנס נגרות

 

מה לגבי ריהוט בחלל מינימליסטי?

את הסגנון שאפיין את התכנון האדריכלי, ניתן כמובן להעביר גם אל עיצוב הפנים והריהוט. הקו שמאפיין את הרהיטים הוא נקי, מינימליסטי וחשוב מאוד שהגימור יהיה מושלם. בעיצוב מינימליסטי יוקרתי הכל יעשה לפי הזמנה. כיום יש טכנולוגיה של נגרות ממוחשבת, שנעשית בעזרת מכונת CNC משוכללת המאפשרת לאדריכל או ללקוח לבחור עיצוב ספציפי ייחודי לפי צרכי הבית המסוים, וגם לשלב טקסטורות וחריטות בגדלים לא סטנדרטיים. רמת הגימור מושלמת, בעלת חיבורים שאינם נראים לעין. ניתן לייצר כך רהיטי אודיו גדולים שכוללים שידות אכסון למדיה, ציפויי קיר תלת ממד המסתירים מערכות ומזגנים ומהווים תחליף לחיפוי טכני.

12

תמונה באדיבות “הנס נגרות

דוגמה נוספת לרהיט פונקציונלי ומינימליסטי: ספרייה של קופסאות מודולריות שהיא גם מעקה וגם רהיט שמלווה את המדרגות גם פרקטי וגם רהיט דקורטיבי לחלל גדול.

 

תמונה באדיבות "רנבי"

תמונה באדיבות “רנבי

אם עלינו לשמור על מראה נקי, מה לגבי וילונות והצללות ?

כאמור, האור משחק תפקיד מכריע בעיצוב המודרני, ולכן נשתמש בפתרונות הצללה בעלי מראה מינימליסטי, כמו וילונות גלילה והסטה לבנים שמשדרים אווירה קרה ונקיה.

Cassia_Lupina

תמונה באדיבות “רנבי

בפנטהאוזים בדרך כלל נמצא חלונות ענקיים והווילונות, הבהירים או השקופים, מאפשרים להפוך את הנוף שבחוץ לחלק אינטגרלי מהבית, להכניס את החוץ פנימה, ויחד עם זאת ליצור צל. כיום יש גם אפשרות מפנקת היא האפשרות לחבר את הווילונות אל מערכת הבית החכם.

תמונה באדיבות "רנבי"

תמונה באדיבות “רנבי

 

לפרטים נוספים:

הנס נגרות

רנבי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites