פגשנו את האדריכל נסטור סנדבנק, שמתכנן ומעצב בתי מגורים ובתי עסק ללקוחות שכסף לא מטריד אותם. והפעם דיברנו על עיצוב בתי חופשות.

אז איך בעצם מתאימים את העיצוב לאווירת החופש?

עיצוב בית הנופש יהיה שונה מעט מעיצוב בית הקבע ויכיל חשיבה חופשית שמתאימה לנופש. בית נופש הוא המקום למימוש הפנטזיות שלנו. בגלל שהבתים קטנים יותר מבית הקבע ואין צורך במקומות אכסון למיניהם, יש אפשרות להשקיע יותר כספים בפינוק נטו. צריך לקחת בחשבון את הפסיליטיז שרוצים בחופשה: ספא פרטי, בריכה פרטית, אזורי מנוחה ואירוח ועוד. גם אם מיקומו של בית הנופש מושלם, הוא יהיה לא שלם ללא עיצוב נכון.

תמונה מהאתר: nestor-arch.com

 

אז איזה פנטזיות אנחנו בעצם יכולים לממש בבית נופש?

עיצוב שעוזר לממש פנטזיות שלא מתממשת בבית הקבע. אפשר לתת דרור לדברים רגשיים שרוצים לחוות בחופשה. מה שמעניין הוא שהיום אנשים בעלי אמצעים מבקשים שאעצב להם את בית הקבע שלהם, שישדר תחושה של בית נופש. הם רוצים לחזור הביתה ולהרגיש בחופשה.

חשוב 3

תמונה באדיבות “רנבי

 

מה שיקנה לנו את תחושת החופש הזאת יכול לבוא לידי ביטוי בטקסטורות, בצבעים ובמבנה עצמו. למשל, שימוש בטקסטורה בקירות ליצירת חווית ספא והוספת מימד, שימוש בחלוקי נחל ליצירת שיאצו טבעי, ושימוש בראשי טוש המדמים מפלים. ניתן לשלב פינוקים נוספים ששייכים לתחום הספא באמצעות מחשוב חדרי האמבטיה.

באדיבות HeziBank (Antonio Lupi)

באדיבות HeziBank
(Antonio Lupi)

 

ניתן לשלב פינוקים נוספים ששייכים לתחום הספא באמצעות מחשוב חדרי האמבטיה. כך למשל, אפשר ליצור אלמנטים שונים של מים: ברזים שמשנים את קצב המים בכיור, או ברז למים חמים וברז לקרים; או אלמנטים של תרפיה באמצעות צבעים מתחלפים, או ריחות שמתאימים לשלבים שונים של היום – ריח מעורר בבוקר, מרגיע בערב, והטענה מחודשת בצהריים.

תמונה באדיבות HeziBank (Dornbracht)

תמונה באדיבות HeziBank
(Dornbracht)

 

מה לגבי האווירה בשאר רחבי הבית?

המגמה היא להעז יותר, ליצור דברים שלא היינו מנסים בבית הקבע שלנו. כך ניתן לראות למשל עיצוב מודרני יותר, או צבעוניות עזה שולטת במעטפת של הבית – בצבע הקירות, בווילונות, בריפודים של הספות ובשטיחים.

תמונה באדיבות "רנבי"

תמונה באדיבות “רנבי

 

אפשר גם לקבל השראה ממקום מסוים – אפריקה, דרום אמריקה או מקומות אהובים נוספים, ולקבל השראה מלונות באותו אתר, ובעצם כל הפנטזיות אפשריות.

ETRO SS 2012-0002

תמונה באדיבות “רנבי

 

תמונה באדיבות “רנבי

לפרטים נוספים:

רנבי בדים

חזי בנק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites