הזמנו את האדריכל נסטור סנדבנק, שעוסק בתכנון ועיצוב וילות, דירות יוקרה, משרדים ובתי עסק, לשיחה על קונספט החלל השקוף. חללים שקופים חותרים תחת הקונספט של אדריכלות מסורתית שנועדה לבנות, ליצור חללים סגורים וליצור הפרדה ביניהם. בדרך כלל נראה חללים שקופים בבנייה בסגנון מודרני-מינימליסטי.

תמונה באדיבות נסטור אדריכלות

תמונה באדיבות נסטור אדריכלות

 

אז מה זה בעצם “חלל שקוף”?

כשאנחנו מדברים על “שקיפות” באדריכלות, מדובר על שקיפות חיצונית, כלומר, האפשרות לראות את חלל הבית מבחוץ. סוג כזה של שקיפות חיצונית מתאים כמובן לווילות, שפונות לחלל פרטי. אם בעבר, בגלל השמש החזקה בחרו בסגנון הבאוהאוס בחלונות קטנים, הרי שכיום יש מערכות מיזוג מתקדמות שמאפשרות “לקרר” את האווירה בבית בעזרת אלמנטים שקופים: חלונות רחבי ידיים, דלתות שקופות או שקופת למחצה, ושילוב של ריהוט ואקססוריז.

חלל שקוף, מבט מבפנים. תמונה באדיבות נסטור אדריכלות

חלל שקוף, מבט מבפנים. תמונה באדיבות נסטור אדריכלות

 

במקרה שרוצים להצליל או לסגור קיר חיצוני שקוף ניתן לעשות שימוש בפתרונות הצללה שמספקים צל, אבל הם שקופים לחלוטין, ומכניסים את הנוף לתוך הבית. כשרוצים לחזור למראה המינימליסטי – יש אפשרות ליצור וילונות שנכנסים לקיר – מסילה חשמלית שמסיעה את הווילונות פנימה לתוך הקיר, וכך קיבלנו שוב קיר הזכוכית הנקי.

באדיבות "רנבי"

תמונה באדיבות “רנבי

 

פתרונות הצללה בחללים שקופים. תמונה באדיבות "רנבי"

פתרונות הצללה בחללים שקופים. תמונה באדיבות “רנבי”

 

כשמדברים על שקיפות פנימית, של חללים פנימיים, לרוב מדובר באופן-ספייס אחד גדול המחולק לחללים שקופים: סלון שמסביבו קירות זכוכית שקופות, חדר אוכל או אפילו חדר אמבטיה שקוף. במקרה של אופן ספייס, הדגש מושם על ההרמוניה של כל הבית.

תמונה באדיבות מטבחי דקור

תמונה באדיבות מטבחי דקור

 

במטבח שקוף נשלב אלמנטים שקופים במטבח עצמו: קרמיקה שקופה, ארונות מטבח שקופים ואפילו ארון יינות ומקרר שקוף. במקרה כזה חשוב להקפיד על חללים מסודרים למראה נקי.

תמונה באדיבות "מטבחי דקור"

תמונה באדיבות מטבחי דקור

 

בעקבות מלונות בוטיק, התחיל גם טרנד של אמבטיה שקופה לחלוטין. כדי לאבזר בצורה משלימה ויפה את הריהוט השקוף, אפשר להשתמש ברגליים מפליז או נירוסטה שמתאימות גם הן לסגנון המינימליסטי, ולהוסיף אקססורי או תכשיט בצורת ברז יוצא דופן בעיצובו.

תמונה באדיבות ווטרמרק

תמונה באדיבות ווטרמרק

 

את הברזים ניתן לעצב לפי בחירה אישית, מצבעים ומחומרים שונים – כל הברזים בעבודת יד וניתן להתאימם אישית לעיצוב הרצוי.

תמונה באדיבות ווטרמרק

תמונה באדיבות ווטרמרק

 

לפרטים נוספים:

ווטרמרק

מטבחי דקור

רנבי בדים

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites