אמור לי מה השעה ואומר לך מי אתה: שעונים כסמל סטטוס 1

פגשנו את אלעד לרך, מנהל השיווק רולקס וטודור, לשיחה על שעוני יוקרה. התפקיד הבסיסי של שעונים הוא להראות לנו את השעה. כיום, כשכל טלפון נייד מראה לנו גם את השעה, למה לנו להצטייד גם בשעון?

אני חושב שכיום, עצם העובדה שהמכשיר מראה את השעה – זו לא הסיבה שאנשים קונים שעון. כיום התפקיד של שעון הולך ונעשה משהו אופנתי, סמל סטסטוס או אקססורי. השעה כבר אינה הייעוד העיקרי שלו כיום, וכמו שאנשים לא קונים מיקרוגל על מנת לדעת מה השעה, כך גם אנשים כבר לא קונים שעון למטרה זו. 

תמונה באדיבות שעוני טודור

תמונה באדיבות שעוני טיודור

 

ומה לגבי שעוני גברים – האם מעבר להיותו פריט אופנתי, השעון הפך גם לסמל סטטוס?

אנחנו רואים זאת במיוחד אצל גברים, כי לנשים יש תכשיטים – שרשראות, טבעות, עגילים, צמידים ואקססוריז רבים נוספים, ואילו רוב הגברים עונדים שעון ותו לא. אז השעון זו הדרך שלהם להפגין את הטעם האופנתי שלהם. כיוון שהשעונים מגיעים בכל צבע ובכל צורה, כל שעון הוא מייצר מעין אמירה. כשאדם מגיע עם מרצדס – זו אמירה, וכך גם המותג של השעון אומר עליך משהו. בהקשר האופנתי, יש מגוון רב לכל הכיוונים: אפשר למצוא שעונים עם רצועות מתכת, רצועות עור, ויש הרבה אנשים שמחזיקים ברשותם מספר שעונים – לערב, ליומיום, או שעונים ספורטיביים.

תמונה באדיבות שעוני טודור

תמונה באדיבות שעוני טיודור

 

כל כמה זמן יוצאת קולקציית שעונים? האם זה כמו בקולקציות אופנה?

השעונים מתחדשים כל הזמן. ברוב החברות מציגים את הקולקציה פעם בשנה, והשעונים עצמם יוצאים במשך השנה. בכל מרץ יש תערוכה בשווייץ, ושם מציגות כל החברות הגדולות את השעונים החדשים. השעונים יוצאים לשוק במהלך השנה.

מהם הטרנדים והחידושים בקולקציית השעונים לשנה הבאה?

מלבד רצועת הסיליקון שנכנסה עכשיו לאופנה גם בתחום השעונים היוקרתיים, לקראת הקיץ נמצא יותר צבעוניות, ועיצוב קיצי וספורטיבי יותר. בארץ יש פחות ביקוש לשעונים האלגנטיים, מפני שרוב האנשים לא מתלבשים בצורה אלגנטית. לעומת זאת, מחפשים את העיצובים היותר צעירים והאופנתיים.

תמונה באדיבות טודור שעונים

תמונה באדיבות טיודור שעונים

 

יש שעון שיכול להחזיק לכל החיים?

בעיקרון אין שום סיבה שלא. חברות יוקרתיות וטובות מתגאות בכך שהשעונים שלהם מחזיקים לכל החיים. יחד עם זאת, שעונים דורשים טיפול מסוים, צריך לעשות להם “טיפולי 10,000” אחרי חמש או שבע שנים – מפרקים את השעון, משמנים את כל גלגלי השיניים ואת כל החלקים. אנחנו רואים כיום במכירות פומביות שעונים משנת 1920 שנמכרים ועדיין עובדים. כבר אז הצליחו ליצור שעונים שמחזיקים עשרות שנים, אז מובן שגם היום אפשר לעשות זאת.

 

מה המחיר הגבוה ביותר שדרשו על שעון?

זה יכול להגיע למיליוני דולרים. יש שלושה דברים שיכולים להפוך שעון לכל כך יקר: המנגנון – יש שעונים מתוחכמים עד כדי כך שיודעים למשל מתי יש שנה מעוברת, כך שפעם בארבע שנים השעון מתעדכן. אלמנט נוסף שמשפיע על המחיר: החומר שממנו עשוי השעון – שעון משובץ ביהלומים יקפיץ את השווי ואת הערך שלו. ובקטגוריה האחרונה נמצאים שעונים נדירים – שלא ניתן להשיג כבר. מדובר בעולם שלם של שעונים שהיו שייכים לאנשים מפורסמים, ונמכרים במכירות פומביות במיליונים.

באדיבות שעוני טודור

תמונה באדיבות שעוני טיודור

 

יש שעונים ספורטיביים או מקצועיים שמיועדים לסוגי ספורט או תנאי עבודה מסוימים?

שעון רגיל עמיד עד ל-50-100 מטר צלילה, אבל יש שעוני צלילה מקצועיים שיכולים להגיע גם ל-1000 מטר מתחת לפני המים. על השעון יש טבעת שמסתובבת ומורה כמה חמצן נשאר לך. בנוסף, יש שעונים עם פונקציות המיועדות לספורט מסוים – יש שעון של בעלי יאכטות שמשתתפים בתחרויות, שיש לו זיכרון מכני של 10 דקות (בזינוקים של התחרויות יש 10 דקות שעל היאכטה לעמוד במקום לפני שמתחילים בשיט). דוגמה נוספת היא  שעון מיוחד שמיועד לאנשים שעובדים במקומות עם מגנטים – השעון הזה מונע את שיבוש השעה.

tudor-2015-pelagos-1

תמונה באדיבות שעוני טיודור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites