נועה תשבי מארחת את נועם קורטלר, צלם תת-ימי ומוביל טיולי צלילה בחברת WildDive, שמספר על חוויותיו המדהימות מטיולי צלילה לא-שגרתיים, שמתאימים לכל מי שרוצה לצלם את התופעות המיוחדות ביותר שניתן למצוא מתחת לפני המים, ומשתף בתמונות אותן צילם במסעות הצלילה שלו:

BBC 2008

צילום: נועם קורטלר

צילום בעולם התת-ימי הוא שונה לחלוטין מצילום על פני הקרקע, הכל קורה מהר מאוד וצריך להיות מאוד חדים, מאוד מכוונים ולדעת מראש מה מתכננים לצלם, באיזו זווית ובאיזה אופן.

Bull-shark-Beqa-Fiji-003

צילום: נועם קורטלר

בדומה לצילום מעל פני האדמה, גם במים – יש סוגי צילום מסויימים שנוכל לצלם רק בשעות מסויימות של היממה, תלוי איזו תופעה רוצים לתפוס בעדשת המצלמה.

diver with soft corals 001

צילום: נועם קורטלר

במסגרת עבודתו בחברת WildDive, מדריך קורטלר קבוצות ייחודיות של צלמים תת-ימיים, שיוצאים יחד למסעות חווייתיים ובלתי-נשכחים של צלילה וצילום, באתרים המדהימים ביותר בעולם.

Galapagos-reef-shark-001

צילום: נועם קורטלר

באחד המסעות המיוחדים, אותם הוביל קורטלר, נסעה הקבוצה לצפות ב"מירוץ הסרדינים", אחת מתופעות הטבע המרהיבות והנדירות בעולם, אליה מגיעים תיירים, טיילים, צוללנים וצלמים מכל רחבי העולם, כדי לצפות בפלא. התופעה מתרחשת בדרום אפריקה, כשמליארדים של סרדינים חוצים את החוף המזרחי, ואליהם מצטרפים אינספור זנים אחרים של דגים, ציפורים, לווייתנים, כרישים ודולפינים.Giant-Tortoise-001אחד המקומות היפים ביותר לטיולי צלילה הוא איזור פפואה גינאה החדשה. זהו מקום מרוחק ומבודד, עשיר מאוד בדגה ובריפי-אלמוגים צבעוניים. בגלל הריחוק של האיזור, אין במקום ספינות רבות, ולאורך רוב זמן הצלילה – צוללים לבד בכל המרחב הגדול, שוחים מאי לאי, כשמידי פעם פוגשים בילידים, תושבי המקום, החותרים בסירות הקאנו שלהם על פני המים.mangrov treesמסעות צלילה בהדרכת נועם קורטלר ומדריכים נוספים מחברת WildDive, יוצאים לאתרים מרהיבים ברחבי העולם: האיים המלדיבים, קובה, איי סימילאן, פלאו, פפואה ניו גינאה, בליז, קנקון, איי קיימן, בהאמס, גלפאגוס, האי קוקוס, סוקורו, גוואדלופה, ירדן, סיני, מלטה, קפריסין, סרילנקה, דרום אפריקה ומוזמביק.
pink anemon fishליצירת קשר עם חברת WildDive, למסע צלילה וצילום חווייתי של פעם בחיים, ניתן ליצור קשר בטלפון: 08-6342202
info@wilddive.co.il
reef 002כל התמונות צולמו ע"י נועם קורטלר, באדיבות חברת WildDive.

Tonga_001

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites