פגשנו את האדריכל נסטור סנדבנק לשיחה קלה על עיצוב פנים.

מה הכי חשוב בעיצוב פנים?

עיצוב פנים זה מושג מאוד רחב, אבל בגדול אפשר לומר שזה בעצם מה שקורה בתוך הקופסה עצמה. תכנון פנים של מבנה. הפנים עושה את הסגנון. אפשר לתכנן בתים בסגנונות שונים: סגנון מלזי, אינדונזי, טוסקני כפרי, מודרני מינימליסטי, שחור לבן, קלאסי וכ"ו. עיצוב הפנים צריך לתקשר עם חוץ הבית וצריך לשלב אסתטיקה ופרקטיקה. למשל בסגנון טוסקני נראה ריצופים גסים בתוך הבית, אבן בחוץ, בריקים.

קרדיט צילום: סטון גלרי

קרדיט צילום: סטון גלרי

מה שמגדיר את הסגנון זה החומרים ועיצוב הפנים.

יש גם את נושא הסטיילינג – איך לסדר את השולחנות, את הכוסות, את הנרות- זה הפינוק של העיצוב.

השלבים הם – אדריכלות, עיצוב פנים והום סטיילינג.

כל הבית חייב להיות בעיצוב אחד?

לא חייב. יש עיצוב אקלקטי. אפשר לערבב חופשי. אבל זה קשה והסגנון עצמו הוא ללא סגנון לכן צריך לדייק את זה. צריך להחליט על קו – מינימליסטי, חם, פרובאנס, טוסקנה.

איך משלבים את הטקסטיל והטקסטורה בתוך עיצוב הבית?

כל מה שקשור לטקסטיל מאוד מכתיב סגנון. למשל, וילונות לבנים יצביעו על סגנון עדין. וינטג' הוא סגנון כבד יותר שבו וילונות כבדים על הווילונות לבנים, כמו במלונות בוטיק של פעם ובתים אירופאים ישנים. שטיחים גם מאוד מגדירים חלל. למשל, בארמונות של פעם רואים אבן עתיקה יפה ועליה שטיחים ווילונות. אלו חומרים שחייבים בבית זה גם עוזר מאוד לאקוסטיקה.

shutterstock_232987732

נסטור הוא אדריכל ארגנטינאי שלמד אדריכלות במילאנו וכיום מתגורר בישראל. ידע שהוא רוצה לעסוק בתחום מגיל קטן, כשהיה מפסל בפירה שאמא שלו הכינה. כיום הוא מתכנן ומעצב וילות, בתים, דירות גג, משרדים, בתי עסק, אולמות תצוגה ועוד. בפרויקטים שלו הוא מתכנן הכל עד לרמת הידיות של הדלתות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites