הטכנולוגיה תמיד באופנה: הקשר בין אופנה וטכנולוגיה 0

לעולם האופנה ולעולם הטכנולוגיה יש משהו במשותף: שניהם נמצאים כל הזמן בשינוי מתמיד. פגשנו את יורם חישין לשיחה על הקשר בין טכנולוגיה לאופנה.

 

איך משפיעה הטכנולוגיה על עולם האופנה?

כיום יש קשרים רבים בין בתי אופנה לעולם הטכנולוגיה, וזה בא לידי ביטוי במיוחד באינטרנט. הראשונה שהרימה את הכפפה בתחום היא אנג'לה וורהרט, המנכ"לית של בית האופנה "ברברי", שהיתה החלוצה בעולם היוקרה ששילבה את תחום הטכנולוגיה במותג שלה. אנג'לה השקיעה מאוד באתר הבית של ברברי, והמותג היה גם הראשון שנכנס לרשתות החברתיות ובראשן פייסבוק ואינסטגרם. גם כיום משקיעה החברה נתח גדול מתקציב השיווק שלה בשיווק באינטרנט, וכיום יש לברברי קרוב ל-12 מיליון עוקבים באינסטגרם.

הצצה לקמפיין חג המולד של ברברי:

 

בנוסף לנוכחות ברשתות החברתיות, אנג'לה היתה הראשונה שהציגה את תצוגת האופנה של המותג בשידור חי ברשת, עם יכולת לרכוש פריטים אונליין, בזמן הצפייה, ולקבל משלוח עד הבית. אנג׳לה גם יצרה שיתוף פעולה עם חברת אפל, והאייפון חמש סי הושק בתצוגת אופנה של ברברי, כשבמקום להשתמש במצלמות – השתמשו במצלמות האייפון החדש. אפילו צלמי הפפרצי השתמשו באייפון. בעקבות שיתוף הפעולה עם אפל, אנג׳לה כיום היא הסמנכ"לית של אפל העולמית.

 

מה השתנה בתפיסה של שילוב פריטי אופנה ביחד עם טכנולוגיה?

shutterstock_313827734בפריז יש חנות בשם "קולט", וחברת אפל החליטה להשיק את השעון שלהם בחנות הזו, ולא בחניות אפל. עולם השיווק הגיע להבנה שחנויות אופנה זה המקום הנכון להשיק בו את מוצרי הטכנולוגיה.

 

האם יש פריטים שבהם תרמה הטכנולוגיה לאופנה?

חברת וילברקווין המתמחה בבגדי ים ונופש, פיתחה טכנולוגיה מיוחדת בבגד ים: בד שמשנה צבע לפי הטמפרטורה. בגד הים בצבע חלק, ורק ברגע שנכנסים לים רואים את ההדפס של בגד הים בצבעים שונים; לעומת זאת, כשיושבים בשמש – החום משנה את צבע ההדפס על בגד הים מלבן לכחול. בשל החידוש הטכנולוגי, מחירו של בגד הים עומד על 1,220 ש"ח.

בחנות החדשה של "ברברי" בלונדון הכניסו לכל הפריטים צ'יפ מיוחד, וכשלקוח ניגש למראה, נפתח עליה מסך שמראה לך את הפריט הנבחר ב-360 מעלות ונותן אפשרויות לבוש שונות.

אבל החידוש הכי חזק הוא המהפך של אינסטגרם והמסחר האלקטרוני – אלו אמצעי שיווק שנתנו לעולם האופנה כלי אדיר, ופתחו את עולם האופנה לקהל חדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites