המלצה: ספר הצילומים המרהיב "מבעד לעיניו – מפליגים אל האינסוף" / תומר בכר ז"ל 1

'מבעד לעיניו : מפליגים אל האינסוף' – אוסף תצלומים שצילם תומר בכר ז"ל

COVER_Tomer_Bachar_front_screenאלבום זה יוצא לאור בנסיבות טרגיות. הצער על האבדן של תומר נכח לכל אורך הכנתו. קריאת יומני המסע שכתב, וההתבוננות בתצלומים שצילם הצטרפו לכדי תמונה מרהיבה של צלם-חוקר שהריע לעולם. התצלומים מציעים למתבונן סיפור, רגש, הרהור, אווירה ושבריר של רגע נשגב. עימוד התצלומים זה לצד זה, כניגוד או כהמשכיות, נושא בחובו מסר אוניברסלי, המדגיש את הדמיון הבסיסי בין בני האדם על פני תבל.

אסופת התצלומים (160 עמודים בפורמט אלבומי) בנויה מעשרה שערים. כל שער מתאפיין במבחר תצלומים באותו נושא והנפתח אל העולם. ביניהם: שער המוקדש ליסודות העולם, שער על ילדים ברחבי תבל, שער המתמקד במבט המופנה ישירות אל המצלמה. שער שחושף חבלי כביסה ברחבי העולם, ועוד. האלבום נחתם בהצדעה לתומר הרומנטיקן – בכפולת תצלומי שקיעות מרהיבות. הספר כולל גם את המאמר "דרך אניה בלב ים" מאת ד"ר דליה בכר, המציע הרהורים חדשים על
משמעויות הדימוי.

הספר נמכר בחנויות הספרים המובחרות. כל ההכנסות יוקדשו לעמותה לזכר תומר בכר ז"ל (ע"ר), שמטרתה להעניק מלגות לימודים גבוהים לצלמים-תרמילאים, לתרום ליוזמות חינוכיות בתחום הצילום ועוד.

ניתן לקנות את הספר באתר מסע אחר אונליין:
www.masa.co.il/tomer

 
על תומר

תומר בכר ז"ל

תומר בכר ז"ל

תומר בכר ז"ל (2014-1972) נולד בת-אביב וגדל בהרצליה. בעשור האחרון התגורר בשדה ורבורג. התחנך בבית הספר היסודי "הנדיב", בחטיבת הביניים "הנגיד" ובתיכון "היובל" בהרצליה. בצבא שירת ביחידת הניסויים של חיל חימוש והיה אחראי על פיתוח יישומים בתוכנות מחשב. על  פועלו זה זכה ב"אות מצטייני הנשיא" (תשנ"ב).

לאחר הצבא נסע לטיול הראשון באמריקה הדרומית ולאחריו היה לתרמילאי מושבע. בשובו החל את לימודיו באוניברסיטת תל-אביב וסיים את התואר הראשון במדעי המחשב במכללה האקדמית של תל-אביב. הוא עבד כמתכנת בחברות "רד בינת", "רדקום" ו"אמדוקס", ובשמונה השנים האחרונות בחברת "888 אחזקות".

תומר התמיד במסעותיו וטייל כתרמילאי בשישים וארבע מדינות. כהרפתקן וצלם חובב תיעד  את רשמיו ביומני מסע ובתצלומים. למרבה הצער תומר נקטף מהעולם בטרם עת, לאחר שחלה בסרטן אלים ונדיר. הוא הלך לעולמו ב-21.11.2014 לאחר שהתמודד עם המחלה באצילות נפש. משפחתו הקימה עמותה לזכרו ובה קרן מלגות לתמיכה בצלמים-תרמילאים וביוזמות חינוכיות בתחום הצילום. מבחר מתצלומיו מתפרסם בספר מבעד לעיניו: מפליגים אל האינסוף בהוצאת המשפחה ובשיתוף מסע אחר און ליין.

 

הצצה לתמונות בספר (לחצו להגדלה):

1

3

2

4

5

6

7

8
המלצה: ספר הצילומים המרהיב "מבעד לעיניו – מפליגים אל האינסוף" / תומר בכר ז"ל
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים