קדחת הנילוס: יתושים נגועים בנגיף התגלו בירושלים, נתניה וטייבה 0

במהלך בדיקות שגרתיות של המשרד להגנת הסביבה בשיתוף משרד הבריאות, אותרו בשבועות האחרונים יתושים נגועים בנגיף קדחת הנילוס המערבי בשכונת נווה יעקב בצפון ירושלים, בנחל פולג ליד אודים מדרום לנתניה ובטייבה ליד שער אפרים. עם קבלת הממצאים, עדכן המשרד את הרשויות המקומיות בתחומן נמצאו היתושים הנגועים, ואת הרשויות הסמוכות להן בממצאים, והנחה אותן להרחיב את היקף הפיקוח וההדברה של היתושים בשטחן.

מחלת קדחת הנילוס המערבי נגרמת על ידי נגיף המועבר לאדם באמצעות עקיצת יתושים. ברוב המקרים בהם מתפתחת המחלה, מדובר במחלה קלה, דמוית שפעת, החולפת מאליה. סימני המחלה הם: חום גבוה, כאבי ראש, כאבי שרירים ולעיתים אף בחילות ושלשולים. עם זאת, לעיתים נדירות סיבוכים מהנגיף עלולים להוביל לדלקת מוח או קרום המוח ואף למוות. תקופת השיא של פעילות הנגיף בארץ היא בין אמצע אוגוסט לאמצע אוקטובר. עד כה, במהלך שנת 2016 זוהו 60 חולים בקדחת.

לא קיים חיסון נגד קדחת הנילוס המערבי ולכן ישנה חשיבות רבה למניעת מפגעי היתושים. הציבור מתבקש לפעול להפחתת כמות היתושים על ידי ייבוש מקורות מים בחצרות, בגגות ובמקלטים ולהודיע לרשות המקומית על כל מפגע יתושים בשטח הציבורי. בנוסף, מומלץ להתמגן מעקיצות יתושים על ידי התקנת רשתות בחלונות הבית ומריחת תכשירים דוחי יתושים, המאושרים על ידי משרד הבריאות.

מומלץ לקרוא גם:

אזהרת משרד הבריאות: נגיף קדחת הנילוס מועבר באמצעות עקיצות יתושים

כל מה שרצית לדעת על נגיף זיקה: מי נמצא בסיכון ואיך נזהרים?

אזהרת מסע לנשים בהריון: לדחות נסיעות למדינות בהן קיים נגיף זיקה

קדחת הנילוס: יתושים נגועים בנגיף התגלו בירושלים, נתניה וטייבה
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים