פנינות קולינאריות ביפו, "ביס חדש" עם גיל אקרמן 0

מאת גיל אקרמן

אחת "הבריחות" הקולינאריות שלי זה טיול ליפו; שם, משום מה, האוכל מקבל טעם אחר. טעם של אוכל שמורכב מהיסטוריה, תרבות, וכמובן מהיד שמכינה אותו, וכנראה שהיד של יפו, היא אחת הידיים היותר מעניינות שיש לישראל להציע.
יש משהו ביפואים שמבין שלא לכולם יש הרבה כסף בכיס להוציא על מסעדות, ושאנשים עובדים קשה, וצריכים, ויכולים,  לאכול טוב, בלי לקרוע את הכיס. אני אוהב את הסולידריות הזו שיש ביפו.

שנים אני טוען ששיפודי זיקה ברחוב "יפת", זו אחת ממסעדות ה"ווליו פור מאני" (תמורה הולמת) הטובות בגוש דן. כמו יפואי אמיתי, בכמה עשרות בודדות של שקלים, מגישים כאן  ארוחה שלמה – חומוס קטן וטעים, סלט ירקות טרי, שני שיפודים ממה שתרצו, כל מיני מטבלים קטנים, קפה, ויופי של צ'יפס חם, חם.

כמובן שיפו היא לא רק חומוס ובשר. את הזקן והים לא באמת צריך להציג. לא מזמן לקחתי את סבא וסבתא שלי, המצרים, לצהריים על המרפסת של הסניף המקורי ברחוב "קדם". ישבנו בשולחן הראשון מול הים, וסבתא שמאוד התרגשה מכל המבחר של הסלטים, מהדגים הטריים ומזה שסוף סוף היא יכולה לדבר עם המלצר בערבית, אמרה שהאוכל מזכיר לה מקום שהיא אהבה מאוד באלכסנדרייה, רגע לפני שעלתה לארץ. החברה בזקן והים: עשיתם סבתא אחת מאושרת לרגע.

ונסיים עם עוד משהו נחמד ביפו:  בנמל יש חנות דגים של הדייגים הקטנים של יפו, שתמיד אחרי שמכרו את כל הדגים ה"סקסיים" ללקוחות, נשארו עם מלא דגים קטנים כאלו של טיגון, שלא הרבה קנו כי זה לא הכי כיף להתעסק עם טיגון דגים בבית. מה עשו? לקחו חלק מהחנות, הביאו שני צ'יפסרים ויאללה מטגנים דגים לקהל. אני לא יכול להסביר לכם כמה זה כיף: במחיר בדיחה, מקבלים "ג'ארה" כזאת של דגים קטנים מטוגנים, עם סוג של מיונז ולימון, ויושבים מבסוטים עם בירה על המזח ואוכלים עם הידיים. אחת החוויות הכי כייפיות שיש ליפו להציע.

אז פעם הבאה שאתם עוברים ביפו: תבואו רעבים. מובטחת לכם הנאה גדולה.

תכנים נוספים של גיל אקרמן

פנינות קולינאריות ביפו, "ביס חדש" עם גיל אקרמן
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים