אנשים רבים נותנים דרור לפנטזיות המיניות שלהם בחלומות הלילה, כשהם ישנים, אבל מחקר חדש מגלה כי ישנן נשים שממש מגיעות לשיא מיני בזמן שהן נחות…

האם לנשים יש "חלומות רטובים"?
אמנם ידוע שגברים בגיל ההתבגרות חווים תופעה הנקראת "קרי לילה" או "חלום רטוב", תופעה במהלכה מתרחשת שפיכה מתוך שינה, אך כעת מגלה המחקר החדש שהדבר קורה גם בקרב נשים.
במחקר, שנערך בארה"ב, במכון קינזי לחקר הסקס, המגדר והרביה, השתתפו 11,000 נבדקים, שהתראיינו בנושאי מיניות, חיי מין ואורגזמות.
המחקר מצא כי 70% מהנשים חוו, בזמן כלשהו לאורך חייהם, חלומות ארוטיים ומיניים, לעומת 100% מהגברים. 5% מהנשים חוו את האורגזמה הראשונה שלהן במהלך חלום לילי, לעומת 13% מהגברים.
הנתון החדשני והמעניין ביותר העולה מן המחקר הוא כי 37% מהנשים עד גיל 45 חוו לפחות אורגזמה אחת מתוך שינה, ולמעשה, האשה הממוצעת עשויה לחוות אורגזמות ליליות באופן די תדיר, מגיל ההתבגרות ועד גילאי ה- 50, ללא תלות בהיותה בזוגיות או ללא-זוגיות.

מה גורם לאורגזמות נשיות בשינה?
מבין הנשים שהשתתפו במחקר, עלו דיווחים של נשים ששיתפו כי הן חוות אורגזמות בשינה בעיקר בתקופות של יובש בחיי המין, ובנוסף, טענו הנשים כי לעתים מגיעות האורגזמות כתוצאה מחיכוך, מתוך שינה, באיבר המין, ובפעמים אחרות האורגזמות מגיעות באופן בלתי-תלוי במגע, כתוצאה מפעילות המוח בלבד.
למעשה, הסבירו החוקרים, בגלל האופי הפסיכולוגי של האורגזמה הנשית, אורגזמה מתוך שינה אינה יכולה להתקיים רק בעקבות חיכוך ואוננות מתוך שינה, וכפי הנראה יש חשיבות גדולה מאוד לפעילות המוח, לדמיון והפנטזיה המינית בחלום.
shutterstock_297070292
ד"ר דבי הרבניק, חוקרת מאוניברסיטת אינדיאנה וממכון קינזי, מסבירה כי אורגזמות נשיות הן, במידה רבה, פסיכולוגיות. כמעט 50% מהנשים חוות אורגזמה באופן קבוע כחלק מחיי המין הזוגיים שלה, אך ישנן עדיין 10% מהנשים, שטענו כי לא חוו אורגזמה מעולם. לטענת ד"ר הרבניק, הסיבות שמעכבות אורגזמה בנשים שמקיימות יחסי-מין הן: בן זוג לא-מתחשב ואנוכי, מחסור בידע לגבי הדרך להגיע לאורגזמה ודאגות הקשורות לדימוי הגוף.

"ככל שאשה מתבגרת – קל לה יותר לחוות אורגזמה מתוך שינה, בעיקר אם היא מקיימת בשגרה יחסי-מין עם בן זוג קבוע ואוהב, ואכן – אנחנו רואים יותר אורגזמות בשינה בקרב נשים בשנות ה- 20 המאוחרות, שנות ה- 30 ושנות ה- 40 שלהן, ביחס לגיל צעיר יותר", מסבירה ד"ר הרבניק, "ובנוסף, ככל שאשה מתבגרת, ומרגישה יותר בטוחה בעצמה, כך איכות האורגזמות הליליות האלה משתפרת".

אז מה יכול לעזור לאשה לחוות אורגזמה בזמן השינה?
תקופת יובש בסקס (טוב, על זה לא נמליץ לך), שינה על הבטן, מחשבות מיניות לפני השינה ועייפות גדולה בהליכה לישון.

בזמן שישנת: 3 צעדים לאורגזמה נשית מתוך שינה
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים