זיקה בישראל: חולה זיקה נוסף אובחן בארץ 17

אמש (יום שלישי) אובחן מקרה נוסף של חולה זיקה ישראלי שנדבק בנגיף בעודו שוהה בחו"ל. החולה מתגורר באזור אפקה בתל אביב, מצבו טוב והוא קיבל הנחיות להתנהלות בנוגע לנגיף.
במהלך החודשים האחרונים הגיעו מחו"ל לישראל 13 בני אדם אשר נדבקו בנגיף הזיקה בחו"ל וכולם הבריאו ממחלתם.
על מנת למגר את התופעה ולמנוע התפשטות על ידי עקיצת החולה והעברת הנגיף לאדם אחר, תבצע הרשות המקומית, בהנחיית המשרד להגנת הסביבה, פעולות הדברת יתושים באזור. התושבים נדרשים להישמע להנחיות שיינתנו לפני כל ביצוע הדברה, בכדי שתימנע חשיפה מיותרת של דיירים בסביבה הקרובה לחומרי הדברה.
משרדי הבריאות והגנת הסביבה מדגישים את הצורך להקפיד על התמגנות מעקיצות יתושים כדי למנוע העברת מחלות ולדאוג לצימצום מקומות דגירה של יתושים, בפרט מקורות מים עומדים כגון תחתיות עציצים ואגרטלים. המלצה זו תקפה לכל חלקי הארץ.

במאי השנה פרסם ארגון הבריאות העולמי הערכת סיכונים בנוגע להגעת נגיף הזיקה לישראל והגדיר את הסיכוי כ'בינוני'. הסיבות להערכה זו הן: הימצאות בישראל של יתוש המסוגל להעביר את נגיף הזיקה, צפיפות אוכלוסין, רמת עיור גבוהה, וכן קשרי תעופה וספנות ענפים עם מדינות העולם. עד כה לא התגלתה בישראל העברה מקומית של הנגיף.

מחלת הזיקה הינה מחלה נגיפית המועברת בעיקר על-ידי עקיצות יתושים, במדינות עם העברה פעילה של מחלה זו. המחלה לא נחשבת כמסוכנת בפני עצמה, אך עלולה לגרום למומים מולדים בעוברים כאשר אמם נדבקת במחלה במהלך ההריון.

מומלץ לקרוא גם:

כל מה שרצית לדעת על נגיף זיקה: מי נמצא בסיכון ואיך נזהרים?

אזורים ומדינות עם העברה מקומית של מחלת נגיף הזיקה

אזהרת מסע לנשים בהריון: לדחות נסיעות למדינות בהן קיים נגיף זיקה

נגיף זיקה: המלצה – להשתמש באמצעי מניעה לאחר חזרה מאזור נגוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites